Pora rozpocząć piątą kolejkę Polskiej Ligi Esportowej. Mecze rozpoczną się o godzinie 21:00, a komentować je będzie Łukasz 'prawus' Ganczewski i Patryk 'easy' Dzięcioł.

Standardowo w niedzielę rozpoczynamy kolejną kolejkę jednej z najbardziej prestiżowych rozgrywek w naszym kraju – Polskiej Ligi Esportowej. Przypominamy, że pula nagród tych zawodów wynosi aż 120 000 PLN. Jeśli chodzi o dzisiaj, to czekają nas naprawdę interesujące spotkania. Terminarz wygląda następująco:

Godzina 21:00 – Poland PACT Black vs.  Poland Team GRUBASy

Spotkanie to będzie bardzo ważne dla obu drużyn. „Czarni” z organizacji PACT potrzebują trzech punktów, aby w końcu wbić się trochę wyżej w tabeli (na obecną chwilę są przedostatni), natomiast GRUBASy, które zajmują piąte miejsce, z pewnością chcą zbliżyć się do czołówki, do której nie brakuje im zbyt wiele. Jeżeli dziś dadzą radę zdobyć pełen zestaw punktów, to mogą być nawet drudzy, ponieważ wyprzedzą wtedy zespół Pompa Team.yellow. Warto też dodać, że ekipa finesa chociaż raz w tym sezonie zwyciężyła 2:0, a PACT Black cały czas czeka na pierwszy komplet punktów. Na pewno będzie to interesujący dwumecz jeszcze z jednego powodu. U GRUBASów gościnnie pojawi się Karol 'repo' Cybulski, reprezentant Izako Boars oraz Michał 'crank' Krystyniak, który na codzień gra w PACT White. Duet ten zastępuje Dominika 'GruBy' Świderskiego i Krzysztofa 'stark' Lewandrowskiego. Dodatkowo nie obędzie się też bez niespodzianek w PACT Black. Tam także zobaczymy pewien akcent „Dzików Izaka”, ponieważ jako stand in pojawi się Kamil 'kamil' Kamiński. Występuje on, gdyż Bartek 'jerros' Czajka nie jest już graczem „Czarnych”.

Godzina 23:00 –  Poland Samsung4Gamers by Inetkoxtv vs.  Poland Venatores

Samsung4Gamers by Inetkoxtv na ten moment ciągle są w czołówce i zajmują trzecie miejsce, ale bardzo szybko może to się zmienić. Jeśli PACT Black zwycięży 2:0, a „Koxy” zdobędą remis, bądź przegrają, to ich dobra sytuacja w lidze się kompletnie popsuje. Venatores będzie mocno zmotywowane w nowym składzie, ponieważ na pewno nie czują się dobrze z tym, że zamykają całą tabelę będąc ósmą ekipą. Czy „Myśliwi” dadzą radę i zdobędą kolejne punkty w PLE? Przypominamy, że kolejkę temu dali radę dopiero pierwszy raz zremisować i na ich koncie widzimy zaledwie punkt. Oznacza to, że nawet zwycięstwo dziś nie da im awansu na wyższą pozycję. Oczywiście mimo wszystko zapewne wiedzą o tym, że po prostu muszą walczyć, a kto wie… może nie skończą tej ligi jako najgorsza drużyna.

Dziś Polską Ligę Esportową komentować będzie duet – Łukasz 'prawus' Ganczewski i Patryk 'easy' Dzięcioł. Zapraszamy na godzinę 21:00 – oficjalny kanał ESPORT NOW. Przeżyjcie te emocje razem z nami!