Dziś rozpoczną się spotkania rewanżowe w grupie B, które mogą wyłonić kolejnych uczestników turnieju w Rzeszowie.

CLEANTmix bez przeszkód przeszło przez fazę grupową, najpierw wygrywając wszystkie spotkania best-of-one, a następnie pokonując Wisłę All in! Games Kraków w pierwszym meczu rewanżowym. Dziesięć punktów gwarantuje im awans na LAN-a w Rzeszowie, bo w najgorszym przypadku zajmą drugie miejsce w grupie.

Dziś tego samego wyczynu mogą dokonać reprezentanci Izako Boars. Podopieczni Piotra „izaka” Skowyrskiego okazali się niepokonani w pierwszym etapie fazy grupowej, co oznacza, że już dziś mogą zagwarantować sobie udział w finałach jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Jednak aby to osiągnąć, muszą pokonać AVEZ Esport.

Z pewnością gracze Izako Boars potrzebują tego sukcesu. W ciągu ostatnich kilku dni ich gra nie wygląda zbyt dobrze, a na oficjalnych kanałach social media zawodników możemy wyczytać czystą frustrację takim stanem rzeczy. Wiele spotkań przegranych przez proste błędy popełniane w kulminacyjnym momencie rundy – to definiuje ostatnie występy Dzików chociażby w ESL Mistrzostwach Polski, w których dla odmiany zamykają tabelę.

Dziki zmierzą się z reprezentantami AVEZ Esport, którzy przez turniejem WarmUP PGA zostali przyjęci tymczasowo, lecz dobry wynik w Poznaniu wydłużył okres testów eksperymentalnej piątki. Ośmiornice od tamtego czasu ponownie udowodniły swoją wartość, tym razem w otwartych kwalifikacjach do DreamHack Open Sevilla, w których udało im się przedrzeć do najlepszej szesnastki. To jest zwiastunem tego, że tej drużynie gra coraz lepiej się „klei” i być może zdołają namieszać w grupie.

Później będziemy mogli obejrzeć mecz pomiędzy x-kom AGO oraz Klanem Gadanych głupot. Jastrzębie są zdecydowanym faworytem w tym meczu i ciężko znaleźć jakiekolwiek argumenty przeciwko tej tezie. KGG nie pokazało niczego zachwycającego podczas turnieju w Poznaniu i sami podkreślali, że należy ich traktować jako sklejkę, a nie pełnoprawną drużynę. Jastrzębie mimo serii przegranych w ostatnich dniach, powinny dziś rozprawić się z rywalami.

Harmonogram:

  • 17:00 – Poland Izako Boars vs Poland AVEZ Esport
  • 20:00 – Poland x-kom AGO vs Poland Klan Gadanych Głupot

Dzisiejsze spotkania będziecie mogli obejrzeć na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego, zaś wszystkie najpotrzebniejsze informacje znajdują się pod tym adresem.