Szósty tydzień zmagań w PGE Dywizji Mistrzowskiej podczas Polskiej Ligi Esportowej dobiegł końca. Reprezentanci Pompy i Wisły All iN! Games Kraków zwyciężyli swoje spotkania.

Wczorajsze widowisko w PGE Dywizji Mistrzowskiej rozpoczęło się od starcia z AVEZ Esport Pompa Teamem w roli głównej. Potyczka między formacjami z dolnej części tabeli wystartowała na Nuke'u, który w połowie numer jeden był niezwykle wyrównany. W drugiej odsłonie jednak PT przejęła inicjatywę i zamknęła potyczkę – 16:11. Ośmiornice w teorii miały szansę odpowiedzieć rywalowi na Inferno, lecz w praktyce nawet mu nie zagrozili uznając jego wyższość – 4:16.

W następnym meczu PGE Turów Zgorzelec podjął Wisłę All iN! Games Kraków. Faworyt tego pojedynku był wszystkim znany i stanął na wysokości zadania. Biała Gwiazda pokonała przeciwnika dwa razy 16:4 – na Trainie oraz Duście2.

Do rozegrania w fazie zasadniczej PLE pozostała już tylko siódma kolejka. Wiele będzie od niej zależało w kontekście uczestników play-offów, więc na pewno emocji nie zabraknie!