Za nami 5. kolejka Polskiej Ligi Esportowej. Illuminar Gaming i PGE Turów Zgorzelec zdobyły komplet punktów w swoich starciach z kolejno Wisłą Kraków i Pompą Team.

Czwartkowe zmagania rozpoczął mecz pomiędzy Wisłą All in! Games Kraków a Illuminar Gaming. Obie drużyny mają obecnie swoje problemy – iHG jest dalekie od wymarzonej formy, Biała Gwiazda zaś jest w fazie poszukiwania piątego gracza, chociaż hades nadal występuje z drużyną. Obecność utalentowanego snajpera nie uchroniła Wiślaków przed dotkliwą porażką 0:2. Co więcej, zarówno na Trainie, jak i Nuke'u Oczko wygrywało zdecydowanie, dwukrotnie dominując drugie połowy spotkania. W efekcie Illumianr wspięło się na szczyt tabeli i z dwunastoma punktami ma bezpieczną przewagę nad drugim PACT-em. Wisła zaś pozostała na najniższym stopniu podium.

W drugim spotkaniu PGE Turów Zgorzelec również wygrał 2:0 z Pompą Team. Ci drudzy rozgrywają fatalny sezon PLE – po pięciu kolejkach mają na koncie zaledwie 3 punkty, ale ani jednego zwycięstwa. Ponadto drużyna gra obecnie bez bnoxa, a zapewne wkrótce „gniazdko” opuści inny zawodnik – fr3nd. Rozbitą Pompę wykorzystał Turów – zespół ze Zgorzelca na pierwszej mapie wygrał aż 16:6, a na drugiej uratowało się przed dogrywką, pokonując rywala 16:14. Tym samym mecz na dnie ligi wygrała ekipa repo.

Komplet wyników 5. kolejki:

  • MAD DOG'S PACT 2:1 Izako Boars (16:11, 9:16, 16:8)
  • AVEZ Esport 0:2 HONORIS (17:19, 14:16)
  • Wisła All in! Games Kraków 0:2 Illuminar Gaming (11:16, 10:16)
  • PGE Turów Zgorzelec 2:0 Pompa Team (16:6, 16:14)