Invizy Esport na dwóch mapach pokonuje reprezentantów Codewise Unicorns, awansując do kolejnego etapu rozgrywek, którego stawką jest awans na lanowe finały Polskiej Ligi Esportowej w Gliwicach.

Poland Invizy Esport

2

Faza pucharowa
Polska Liga Esportowa
Sezon czwarty – Jesień 2018

Mirage
(9:6; 7:4)

Train
(4:11; 12:2)

Poland Codewise Unicorns

0

Mirage

W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Codewise Unicorns oraz Invizy Esport. Jednorożce rozpoczęli pierwszą mapę od wygranej rundy pistoletowej i dwóch następnych starć, jednak podczas czwartego pojedynku reprezentanci Invizy przejęli inicjatywę. Ekipa hadesa w roli antyterrorystów radziła sobie bardzo dobrze, czego odzwierciedleniem był bilans, który z każdą chwilą powiększał się na jej korzyść. Być może znaczącym problemem Codewise był brak jednego z podstawowych zawodników, a w jego zastępstwie spotkanie rozgrywał trener zespołu, Damian 'MdN' Kisielewski. Na półmetku Invizy prowadziło wynikiem 9:6.

Jednorożce po raz kolejny okazały się lepsze w pistoletówce, co pozwoliło im odrobić straty i nawiązać kontakt z rywalem. Podopiecznych MdN'a dzielił już zaledwie jeden punkt od wyrównania wyniku, lecz reprezentanci Invizy nie zamierzali tak łatwo oddać prowadzenia. Tym razem po stronie atakującej wykazali się agresją oraz pewnością siebie, dzięki czemu mogli kontrolować dużą część mapy i skutecznie egzekwować założone cele. Codewise Unicorns było bezradne, zaś Invizy pewnie brnęło po zwycięstwo na pierwszej lokacji i ostatecznie dopięło swego, wygrywając 16:10.

Train

Reprezentanci Invizy Esport byli o krok od awansu do kolejnego etapu fazy pucharowej. Na mapie Train rozpoczęli Oni po stronie atakującej, jednak nie rozpoczęli tej batalii zbyt dobrze. Od pierwszych rund dominowali zawodnicy Codewise Unicorns, którzy bardzo skutecznie bronili obszarów bombowych przed terrorystami. Dycha i jego koledzy byli bezradni, słabo radzili sobie z dobrze dysponowanymi antyterrorystami, czego skutkiem był mocno jednostronny wynik przed zmianą stron.

Spotkanie nabrało całkowicie nowego tempa w drugiej połowie. Invizy rozpoczęło powrót od wygranej pistoletówki i dzielnie broniło się w następnych rundach, coraz bardziej zbliżając się do wyrównania. W końcu udało się zrównać punktowo z Jednorożcami, jednak ekipa hadesa nie zamierzała poprzestać na tym rezultacie, dzielnie brnąc po zwycięstwo w całym spotkaniu. Tak też się stało, Invizy Esport wygrywa spotkanie i awansuje do kolejnego etapu, w którym zmierzy się z zespołem x-kom.