Wtorkowe starcie w Polskiej Lidze Esportowej pomiędzy ekipami exhiego i SZPERO zakończyło się o wiele szybciej niż oczekiwano. Wisła All in! Games Kraków musiała uznać wyższość CLEANTmix, które wygrało wynikiem 2:0.

Poland Wisła All in!

0

Faza zasadnicza
Polska Liga Esportowa
Sezon szósty – Jesień 2019

Mirage
(3:12; 5:4)
Inferno
(
7:8; 3:8)

Poland CLEANTmix

2

Mirage

Na początku zawodnicy załadowali się na mapę wybraną przez CLEANT, Mirage. Od samego początku można było zauważyć, która ze stron jest na niej bardziej wytrenowana. Trudno było zatrzymać ekipę koyota, która po stronie terrorystów czuła się jak ryba w wodzie. Ich pierwszą przegraną rundą była dopiero 10. i już chciało się stwierdzić, że znamy zwycięzce Mirage'a. Tym bardziej, że mapa jest w zasadzie łatwiejsza po stronie anty-terrorystów. Po zdobyciu pierwszej wygranej Biała Gwiazda zaczęła zbierać kilka rund na swoje konto. Nie było ich jednak za wiele, jako że połowa skończyła się wynikiem 12:3 dla CLEANTmix, które wygrało drugą pistoletówke i szykowało się do szybkiego dokończenia dzieła. Mieli z tym odrobinę problemów, ale finalnie dopięli swego i wygrali pierwszą mapę wynikiem 16:8.

Inferno

Po dosyć błyskawicznej pierwszej mapie przyszedł czas na wybór Wiślan – Inferno. SZPERO i spółce naturalnie przyszło rozpoczynać od mniej faworyzowanej strony, czyli od atakujących. Niemniej jednak bardzo dobrze sobie na niej radzili. W pierwszej połowie Wisłę All in! poprowadził jedqr, który był najbardziej fragującym członkiem swojego zespołu. Jego drużynie udało się wygrać aż siedem rund po stronie terrorystów, co jest dosyć niezłym wynikiem. Może to było jedynie dobre złego początki? Finaliści WarmUp PGA polegli przeciwko frzowi i spółce na drugiej pistoletówce, przez co zostali w tyle i musieli gonić wynik. Zawodnicy CLEANTmix świetnie radzili sobie w otwierających pojedynkach i trudno było ich powstrzymać, a z każdą wygraną przez nich rundą szansę na 2:0 zwiększały się. Wiślanie starali się jak mogli, było to jednak za mało, żeby odzyskać kontrolę na Inferno. Musieli uznać wyższość CLEANTmix w serii, przegrywając przeciwko ekipie exhiego 0:2.