Podczas ostatniego sezonu Polskiej Ligi Esportowej została napisana nowa, niesamowita historia. Ostatnim rozdziałem zajmą się gracze AVEZ i x-kom AGO, którzy zagrają dziś o podium.

W każdym sezonie ligi organizowanej przez Fantasy Expo byliśmy świadkami niesamowitych zjawisk. Pierwsza edycja przyniosła powołanie do życia AGO Gaming, zaś kolejna to fenomenalny występ Venatores i mistrzostwo Teamu Kinguin. W 2018 roku na scenie zaistniał Adwokacik, który pod banderą tomorrow.gg wygrał trzeci sezon PLE, zaś czwarta edycja przyniosła pierwsze mistrzostwo Jastrzębiom.

Tego lata w Warszawie po raz pierwszy zobaczyliśmy zawodników Virtus.pro grających w Polskiej Lidze Esportowej. Drużyna Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego zaliczyła udany debiut, gdyż w finale pokonali swojego największego rywala w nadwiślańskiej krainy – Aristocracy. Udowodnili dzięki temu, że rewolucja w dywizji CS:GO przynosi rezultaty i obecnie możemy mówić o nich jako o najlepszej polskiej drużynie.

Jednak wciąż nie wiadomo, kto stanie na najniższym miejscu podium Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019. O brązowy medal zmierzą się dziś zawodnicy x-kom AGO oraz AVEZ Esport. Dziś o godzinie 13:00 staną w szranki, a zwycięzca tego pojedynku wzbogaci się o 12.500 złotych. Niestety na ten moment nie jest zaplanowana transmisja z tego pojedynku.