Wiele osób skazywało Ośmiornice na straty na finałach Polskiej Ligi Esportowej, ze względu na ich późne zastępstwo. MOLSI i spółka pokazali jednak, że do Podkarpacia przyjechali przygotowani.

Poland Actina PACT

5

Faza pucharowa
Polska Liga Esportowa
Finały Jesień 2019

Vertigo
(3:12; 5:4)

Poland AVEZ Esport

16

Vertigo

Mapę otworzyła drużyna AVEZ, która po stronie terrorystów pomyślnie weszła na bombsite A. Następnie Ośmiornice zaczęły regularnie budować prowadzenie. Najpierw wygrane rundy anty-eco. Kiedy przyszedł czas na pełne zakupy po stronie PACTu, to darko i spółka wciąż nie potrafili wykorzystać pełnego uzbrojenia. Wynik 0:5 po stronie anty-terrorystów nie jest optymistyczny, więc PACT prędko musiał znaleźć rozwiązanie na przejawiające się problemy, które pojawiały się na obu bombsite'ach. Udało im się zgarnąć jedną rundę na swoje konto, jednak od razu po tym znowuż przegrali. Przez to zrujnowała się ich ekonomia. Nie udało się organizacji padre dowieźć korzystnego wyniku po CT-side.

Z 12:3 na korzyść AVEZ wielu powiedziałoby, że gra jest przesądzona. Jednak nie do końca. Zawodnicy Actiny PACT stawili ogromny opór i nie poddali się bez walki. Udało im się wygrać 5 rund, i zdawało się, że szykuje nam się mały comeback. To wtedy ocknęły się Ośmiornice, które przejęły z powrotem inicjatywę, i dokończyły Vertigo 16:8.