Aristocracy poradziło sobie w roli faworyta i pokonało Klan Gadanych Głupot w ćwierćfinale Polskiej Ligi Esportowej. Jutro zespół TaZa spróbuje wykonać kolejny krok w stronę trofeum, a jego rywalem będzie AVEZ.

 Poland Aristocracy

2

Finały
Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Ćwierćfinał

Nuke
(12:3; 4:1)

Mirage
(8:7; 8:2)

Poland Klan Gadanych Głupot

0

Nuke

Pierwsze potyczki na Nuke'u padały łupem Aristocracy, choć nie każda z nich przebiegła bezproblemowo. Klan Gadanych Głupot potrafił zdobywać trafienia otwierające rundę, lecz nie przekładało się to na zdobycz punktową. Antyterroryści zaprezentowali w pełni skuteczną obronę dopiero przy stanie 0:5. Na nieszczęście zespołu, został on natychmiastowo zresetowany, co przeszkodziło też w stabilizacji ekonomii. Ponadto, sytuacja z błyskawicznym przełamaniem powtórzyła się jeszcze dwukrotnie. Ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa podnosiła się po każdej porażce w tej połowie, a to dało jej wysokie prowadzenie 12:3 przed zmianą stron.

Po przerwie Aristocracy spokojnie zmierzało w stronę triumfu. Pistoletówka oraz starcie anty eco zostały zdobyte przez tę drużynę bez większych kłopotów. Klan Gadanych Głupot miał przebłysk na pierwszym fullu, a konkretnie tyczy się to destroja, który ugrał clutcha 1 vs 3. Zwycięstwo w takich okolicznościach nie dało jednak zbyt wiele, bowiem zespół ponownie nie powtórzył swojego sukcesu. Następnie faworyt spotkania wykorzystał pierwszą z jedenastu rund mapowych, dzięki czemu mógł cieszyć się z wygranej 16:4.

Mirage

Druga mapa rozpoczęła się od prowadzenia Klanu Gadanych Głupot, który wygrał pistoletówkę i rundę z lepszym wyposażeniem. Wydawało się, że starcie na fullu będzie kontynuacją passy, ponieważ dwie otwierające eliminacje wpadły na konto michiego. Drużyna nie potrafiła jednak przełożyć tego na zwycięstwo. Wtedy Aristocracy otworzyło dorobek punktowy i uzyskało nieznaczną przewagę. TaZ i spółka zdołali też trzykrotnie szybko zresetować rywala tuż po jego jednym sukcesie. Taki obrót spraw przyniósł antyterrorystom wynik na poziomie 8:5. Zawodnicy atakujący przebudzili się w końcówce, kiedy sięgnęli po dwie ostatnie rundy, dzięki czemu przed przerwą przegrywali minimalnie 7:8.

Po zmianie stron Aristocracy na dobre wróciło na właściwe tory. Gracze występujący w roli terrorystów prezentowali skuteczne ataki i dokładali kolejne punkty na swoje konto. KGG odpowiedział przy stanie 7:12, a następnie powtórzył udaną obronę. Formacja TOAO miała szansę jeszcze bardziej przybliżyć się do przeciwnika, ponieważ w rundzie nr 22 posiadał on gorszy ekwipunek. Inne zdanie na ten temat miał jednak MINISE, który zdobył ace'a i przerwał serię oponenta. Wtedy jego skład ponownie przejął inicjatywę i dopiął swego, wygrywając 16:9.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.