Już w jutro rozpoczną się finały jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej 2019. Kto ma największe szanse na wygraną? Tym artykułem postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Pierwszy tegoroczny sezon Polskiej Ligi Esportowej został wygrany przez Virtus.pro, które ówcześnie udowodniło słuszność zmian kadrowych dokonywanych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Virtusi nie zdecydowali się bronić tytułu, lecz nie oznacza to, że w Rzeszowie zabraknie nam emocji i dobrego Counter-Strike'a. W stolicy Podkarpacia pojawią się czołowe polskie formacje oraz jedna z najlepszych drużyn półwyspu Iberyjskiego, które walczyć będą o 130.000 złotych.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę pierwszych spotkań Polskiej Ligi Esportowej. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Grupa A

Poland CLEANTmix

*Kurs forBET:
2.66 : 1.40

Data rozpoczęcia
godz. 10:00, 7.12.19

Poland Izako Boars

Izako Boars według bukmachera jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, lecz mi ciężko się z tym zgodzić. CLEANTmix pokazało w fazie zasadniczej, że potrafią walczyć z najlepszymi ekipami z rodzimego podwórka, a szczególnie dobrze sobie radzą w pojedynkach best-of-one. Z kolei podopieczni Piotra „izaka” Skowyrskiego już od dłuższego czasu notują rozczarowujące wyniki. Nie udało im się przebrnąć przez fazę pucharową ESEA Advanced, w której ponieśli porażki na Lyngyby Vikings oraz ALTERNATE aTTaX. Patrząc przez pryzmat ich występów w ESL Mistrzostwach Polski, pokusiłbym się o stwierdzenie, że są najsłabiej przygotowaną ekipą do tego turnieju. Warto mieć jednak w pamięci, że na jednej mapie, wydarzyć może się wszystko.

Poland CLEANTmix

*Kurs forBET:
1.93 : 1.75

Data rozpoczęcia
godz. 11:30, 7.12.19

Portugal Giants

Próba przewidzenia formy Giants grających na polskim podwórku graniczy z cudem. Portugalczycy jako jedyni musieli przelecieć niemalże całą Europę aby pojawić się w Rzeszowie, a ostatni raz gdy grali na nasze rodzime ekipy był na początku października – wygrali wtedy z Illuminar Gaming i ulegli Aristocracy. Tryumf nad IHG może podpowiadać, że fox i spółka nie powinni mieć zbyt dużych problemów z uczestnikami Polskiej Ligi Esportowej. Jednak CLEANTmix na przestrzeni swojej krótkiej działalności, kilkukrotnie udowodniali, że nie są im straszne starcia z teoretycznie lepszymi zespołami. Dynamiczny i bardzo agresywny styl ekipy Markosia może i tym razem doprowadzić ich do zwycięstwa.

Poland Izako Boars

*Kurs forBET:
1.55 : 2.25

Data rozpoczęcia
godz. 13:00, 7.12.19

Portugal Giants

Izako Boars przez bukmachera ponownie stawiane jest w roli faworyta i znów sądzę, że nie pokryje się to z rzeczywistością. Tak jak wspomniałem wcześniej, ostatnie wyniki Dzików nie napawają optymizmem. Z kolei Giants może i już trochę dawno teamu, lecz wygrało regionalne kwalifikacje na BLAST Pro Series w Madrycie, gdzie nawiązywali walkę z zespołami światowego formatu – Ninjas in Pyjamas, Cloud9, czy ENCE. Bardzo ciężko wskazać kto wyjdzie zwycięsko z tego meczu, lecz ja skłaniałbym się ku drużynie foxa, głównie przez jego doświadczenie nabyte na międzynarodowej scenie.

Grupa B

Poland AVEZ

*Kurs forBET:
2.00 : 1.7

Data rozpoczęcia
godz. 14:30, 7.12.19

Poland Actina PACT

Przez niefortunną sytuację x-kom AGO, reprezentanci AVEZ na ostatnią chwilę dowiedzieli się o wycieczce do Rzeszowa. Przez to ciężko oczekiwać od Ośmiornic porządnego przygotowania pod przeciwników i będą musiały opierać się na tym, co reprezentowały do tej pory. Niestety Michał „MOLSI” Łącki i spółka nie mają zbyt wielu argumentów przemawiających za nimi. Z kolei gracze Actina PACT w ostatnich tygodniach pokazali, że zażegnali kryzys, z którym zmagali się od pewnego czasu i są głodni zwycięstw. Ekipa lunAtica według bukmachera jest faworytem i ja się z tym zgadzam.

Poland AVEZ

*Kurs forBET:
2.66 : 1.40

Data rozpoczęcia
godz. 16:00, 7.12.19

Poland Wisła All in! Games Kraków

Wisła All in! Games Kraków jest potencjalnie najsilniejszą drużyną tej grupy. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka z pewnością chcą w końcu udowodnić swoją wartość na polskim podwórku, a turniej w Rzeszowie jest ostatnią szansą w tym roku. Warto również pamiętać, że wcześniej wymieniony kapitan zespołu jest najbardziej utytułowanym graczem w historii PLE – podniósł puchar drugiego, trzeciego i czwartego sezonu, w barwach trzech różnych zespołów. Wisła poradziła sobie z Ośmiornicami w fazie pucharowej WarmUP PGA w Poznaniu, więc i tym razem nie powinni dać się zaskoczyć.

Poland Actina PACT

*Kurs forBET:
2.50 : 1.45

Data rozpoczęcia
godz. 17:30, 7.12.19

Poland Wisła All in! Games Kraków

Według mnie od tego meczu będzie zależało kto awansuje do play-offów z pierwszego miejsca w grupie. Sądzę, że będzie to najbardziej wyrównany mecz w grupie B, a może i nawet w całej fazie grupowej. Dawid „lunAtic” Cieślak nie zdołał poprowadzić swojej drużyny w meczu na Wisłę podczas kwalifikacji do Qi Banja Luka, lecz dwa dni później rozgromili ich w ramach Polskiej Ligi Esportowej, udowadniając, że wiedzą jak grać na dawnego Adwokacika. Mimo że kurs mocno faworyzuje Białą Gwiazdę, to szala zwycięstwa może przechylić się na stronę każdej z drużyn.

Wszystkie mecze w ramach finałów jesiennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej można oglądać z polskim komentarzem Piotra „izaka” Skowyrskiego.

* – kursy z dnia 6.12.19 r. z godziny 16:00