Dzisiaj do wyboru, do koloru – masa polskich spotkań, nasze rodzime drużyny będą zarówno rywalizować między sobą jak i mierzyć się z zagranicznymi zespołami. Na serwerach zobaczymy dziś Honoris, x-kom AGO, Wisłę oraz PACT.

  • Poland Honoris – Poland Wisła Kraków (LOOT.BET Season 7)

Na początek „polskiego” dnia prawdziwy hit, czyli starcie między Honoris a Wisłą Kraków. Na razie wszystkie mecze nowej drużyny TaZa i NEO budzą ekscytację. W końcu jest to wciąż nowość, a warto również śledzić ten zespół, by zobaczyć rozwój. Póki co wyniki Honoris jednak nie porywają. Polacy przegrywają mecz za meczem, a ich jedynym zwycięstwem było pokonanie Complexity 16:6. Wisła Kraków zaś zaliczyła w ostatnim czasie spory progres, widać, że Biała Gwiazda coraz lepiej się czuje w przemeblowanym składzie. Dzisiejszy pojedynek ekipy SZPERA z Honoris odbędzie się w ramach pierwszej rundy 7. sezonu LOOT.BET. Początek o godzinie 12:55, transmisja na kanale Majkiego.

  • ESEA MDL Season 34

Reszta polskich meczów odbędzie się w ramach rozgrywek ligowych.

Jako pierwszych w akcji zobaczymy zawodników PACT-u, którzy dzisiaj zagrają ze Sprout. Spotkanie ma dodatkowy smaczek ze względu na fakt, że w zagranicznym zespole występuje dwóch Polaków – dycha i snatchie. To ich drużyna jest z pewnością faworytem, ale z drugiej strony, kiedy jak nie w systemie BO1 mają padać niespodzianki? Zwłaszcza, że kto jak to, ale PACT w ESEA MDL gra doskonale – ma bilans 8-1 i zajmuje 2. miejsce w tabeli. Początek meczu o godzinie 16:00. Sprout dodatkowo zagra również o 17:00, tym razem z Nemigą.

Równolegle do spotkania PACT-u odbędzie się mecz x-kom AGO, które skrzyżuje karabiny z Nemigą. Białoruski zespół wyrasta na faworyta tego spotkania, bowiem w ostatnim czasie jest w niesamowitej formie. Dowód? Dwanaście wygranych z rzędu, w tym pokonanie takich ekip jak Endpoint, Nordavind, pro100, SKADE czy HellRaisers. W efekcie Nemiga awansowała po raz pierwszy w historii do TOP30 rankingu HLTV. Na dodatek Białorusini są liderem obecnego sezonu ESEA MDL. Jastrzębie jednak też mają się czym pochwalić – wczoraj awansowali do fazy play-off Home Sweet Home, pokonując North i Movistar Riders.

Trzeci mecz z udziałem Polaków w ESEA MDL to spotkanie między Wisłą Kraków a PACT. Biała Gwiazda tym samym dzisiaj aż dwukrotnie zmierzy się ze swoimi rodakami. W tym wypadku ciężko wskazywać na faworyta, być może minimalnym jest zespół PACT. Rywalizacja między polskimi zespołami rządzi się jednak swoimi prawami. Początek o godzinie 17:00.

O 18:00 mamy do obejrzenia jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich to kolejny mecz Wisły, tym razem z Movistar Riders. Przeciwnik wymagający, ale AGO wczoraj pokazało, że do pokonania. Zwłaszcza, że Hiszpanie w ESEA MDL radzą sobie tragicznie i przegrali aż pięć na sześć spotkań. Dla porównania bilans ekipy SZPERA wynosi 4-2.

Równolegle do tego spotkania odbędzie się mecz między AGO a Unicorns of Love. Niemiecka drużyna przez wielu, w tym bukmacherów jest skazywana na pożarcie. Oby Jastrzębie dzisiaj na koniec dnia upolowały kilka jednorożców.

Harmonogram rozgrywek:

  • 12:55 Poland Honoris – Poland Wisła Kraków
  • 16:00 Germany SproutPoland PACT
  • 16:00 Poland x-kom AGOBelarus Nemiga
  • 17:00 Germany SproutBelarus Nemiga
  • 17:00 Poland Wisła Kraków – Poland PACT
  • 18:00 Germany Unicorns of LovePoland x-kom AGO
  • 18:00 Poland Wisła KrakówSpain Movistar Riders