Trzy mecze, wszystkie o być albo nie być w turniejach online. AVEZ i Izako Boars zagrają dzisiaj w ćwierćfinałach Eden Arena Malta Vibes Cup 6. Ośmiornice czeka dziś jeszcze jeden mecz – walka o MDL-a.

Eden Arena Malta Vibes Cup 6

W znanym i lubianym przez Polaków turnieju z serii Eden Arena zobaczymy dziś Izako Boars i AVEZ. Obie ekipy walczą w 1/4 finału. Format turnieju sprawia, że nie ma tutaj miejsca na pomyłkę, nie istnieje bowiem drabinka przegranych.

Pierwsi do startu staną gracze AVEZ, którzy rozpoczną swój mecz już o godzinie 13:00. Polacy zmierzą się z HellRaisers. Ekipa z regionu CIS musi się jednak liczyć z tym, że nie jest faworytem tego starcia, mimo całkiem niezłej ostatniej formy. Flarich i spółka w obecnej edycji Eden Arena pokonali już Apeks i Lyngby Vikings, kilka tygodni temu zaś rozprawili się z Honoris. Nie są to jednak zbyt wymagający przeciwnicy w ostatnim czasie. AVEZ w formie z pewnością jest o wiele trudniejszym rywalem. Pytanie tylko czy Ośmiornice dziś znajdą w sobie na tyle siły, by spiąć się na dwa bardzo ważne mecze. Kluczem do zwycięstwa będzie z pewnością dyspozycja KEia. Pietkun we wczorajszym meczu z Heretics zaliczył słabszy występ, co skutkowało porażką z Francuzami. 19-latek jest jednak w stanie sam zmieniać losy spotkania, oby dzisiaj mu się to udało. Początek meczu o godzinie 13:00, transmisja na kanale Majkiego.

W drugim meczu Izako Boars zagra z lvlUP. Dziki w ostatnim czasie są na fali wznoszącej, najlepiej o tym świadczą gigantyczne i błyskawiczne awanse w rankingu HLTV. Kolejne zwycięstwo i osiągnięcie półfinału turnieju online pomoże Polakom w dalszej wspinaczce. Dzisiejszy rywal – lvlUP – jest z pewnością w zasięgu. Serbowie i Macedończyk w ostatnim czasie pokonali Syman i Winstrike, jednak jeśli sięgniemy dalej,  to zobaczymy, Izako Boars sprawiają im wyjątkowe problemy. Bilans ostatnich siedmiu map pomiędzy tymi drużynami to 5-2 dla Polaków. Początek meczu o godzinie 16:00, transmisja na kanale Majkiego.

ESEA MDL Season 34 Europe Climber Cup

AVEZ czeka dziś jeszcze jeden mecz, ważniejszy niż spotkanie w turnieju online. Mowa o rozgrywkach Climber Cup, które umożliwiają drużynom awans do kolejnego sezonu MDL-a. Polacy zmierzą się w dolnej drabince z Wygers, zwycięzca awansuje do MDL Season 34 Europe Relegation. Hiszpanie to z pewnością kopciuszek w porównaniu do Polaków. Wygers zazwyczaj grają na swoim iberyjskim podwórku, rzadko kiedy mierzą się nawet ze średnimi drużynami europejskimi. AVEZ jest o wiele mocniejszą ekipą, a przede wszystkim bardziej doświadczoną. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30.

Plan na dziś:

13:00 Russian Federation HellRaisers – Poland AVEZ

16:00 Poland Izako Boars – Serbia lvlUP

17:30 Sweden Wygers – Poland AVEZ