Dziś będziemy świadkami dwóch spotkań z udziałem polskich drużyn na scenie CS:GO. Illuminar Gaming postara się utrzymać w grze o play-offy Pinnacle Fall Series 2, a Honoris awansować do Wielkiego Finału ESEA Advanced.

Drużyna Oskara „oskarish” Stenborowskiego nie zaliczyła najlepszego wejścia w turniej Pinnacle Fall Series 2. Reprezentanci Illuminar Gaming najpierw przegrali 0:2 z Lyngby Vikings, a następnie 1:2 z GamerLegion. Na szczęście kiedy wyczerpali swój margines błędu, przełamali się pokonując hREDS po trzech mapach i tym samym utrzymali w grze o awans do fazy pucharowej. Dziś po raz kolejny muszą zwyciężyć, bo w przypadku porażki pożegnają się z wydarzeniem. Rywalem iHG w 4. rundzie systemu szwajcarskiego przeznaczonej dla ekip z bilansem 1/2 będzie Nexus mające na koncie mieszane wyniki. Mimo wszystko nie możemy nazwać Illuminar faworytem, ponieważ ich forma również nie zachwyca, ale jedno jest pewne – to przeciwnik będący w zasięgu.

Honoris do tej pory radziło sobie bardzo dobrze w play-offach ESEA Advanced S38. Zespół Filipa „NEO” Kubskiego wygrał łącznie 4 potyczki z rzędu, dzięki czemu znalazł się w dalekim etapie rozgrywek. Po drodze okazywał się silniejszy od m.in. MASONICLilmix AVE. Dziś zagra przeciwko Finest o miejsce w Wielkim Finale przedsionka ESEA Premier. Międzynarodowa formacja triumfowała ostatnio nad będącym w niezłej dyspozycji MAD Lions i jakby tego było mało zwyciężyła z Nemigą. Zapowiada się więc trudny mecz patrząc na to, jakiego CS-a prezentuje skład Guya „anarkez” Trachtmana.