Przyszła pora na ćwierćfinał DH Masters Dallas 2019 z udziałem FaZe. Rywalem będzie G2, które w Stanach Zjednoczonych prezentuje się całkiem nieźle.

Faza grupowa DreamHack Masters Dallas 2019 za nami. W Teksasie pozostało już tylko sześć zespołów, które wciąż liczą się w grze o puchar i nagrodę pieniężną w postaci $100 000. Wśród nich znalazł się między innymi FaZe Clan. Europejska formacja, która nie tak dawno postanowiła dać szansę Filipowi „NEO” Kubskiemu w roli prowadzącego.

Droga do play-offów dla Olofa „olofmeistera” Kajbjera i spółki była stosunkowo prosta. Po dwóch gładkich starciach przeciwko Windigo NiP byli już pewni występu w ćwierćfinale. Mieli jeszcze okazję polepszyć swoją sytuację bezpośrednio awansując do półfinału, ale na drodze stanął Team Liquid, który na to nie pozwolił. Choć widowisko było wyrównane, to ostatecznie Amerykanie po trzech mapach cieszyli się z triumfu, a drużynie Polaka pozostało skupić się na etapie play-offów, który udało się osiągnąć.

W ćwierćfinale, który zaplanowany został na godzinę 00:50FaZe podejmie G2 Esports. Raczej nie można w tym przypadku liczyć na szybką przeprawę, bo Francuzi również prezentują się solidnie. Dwukrotne zwycięstwo z Renegades, czy mecz z NRG tylko to potwierdza. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w zasadzie wszyscy reprezentanci G2 trafili z niezłą dyspozycją indywidualną na tych zmaganiach. Zazwyczaj ta piątka kojarzyła mi się z tym, że jeśli już wygrywa, to przez odpalenie się Richarda „shoxa” Papillona, bądź Kenny'ego „kennyS” Schruba, ale tym razem jest inaczej. Wyobraźmy sobie zatem, jakie emocje nas czekają, jeżeli w nocy zarówno jedni, jak i drudzy wejdą pewni siebie w to spotkanie. Szykuje się prawdziwa wojna o półfinał!

Kończąc tekst przyznam, że długo czekałem na tę chwilę. W końcu podczas prestiżowego wydarzenia w ramach fazy pucharowej będzie mi dane obejrzeć naszego rodaka. W mojej opinii FaZe ma potencjał, aby zajść daleko na tym DreamHacku. To nie jest drużyna, którą zadowoli ćwierćfinał, nawet jeśli przed wylotem do Dallas nie miała zbyt wiele czasu na trening. Nie tylko kibicom „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Graczom również.

  • Transmisję z meczu European Union FaZe Clan vs. France G2 Esports znajdziecie pod tym adresem.