Sytuacja Polaków w ESEA MDL Premier Division zaczęła się mocno komplikować, a szanse na walkę o ESL Pro League coraz bardziej maleją.

32. sezon ESEA MDL Premier Division gwarantuje awans do ESL Pro League oraz udział w barażach wyższej ligi. Dlatego też polska społeczność liczyła, że chociaż część z czterech polskich drużyn uczestniczących w tych rozgrywkach, zapewni sobie miejsce w pierwszej ósemce. Jednak im bliżej końca tego sezonu, sytuacja naszych rodaków wygląda coraz gorzej.

Do niedawna spore szanse na awans do fazy pucharowej miało x-kom AGO, które od dłuższego czasu utrzymywało się w okolicach 4.-5. miejsca w tabeli. Jednak trzy porażki z rzędu sprawiły, że Jastrzębie plasują się teraz na ósmej pozycji i mają do rozegrania tylko dwa mecze – na Heretics i Movistar Riders. Z Francuzami również zmierzą się dziś zawodnicy Actina PACT, którzy rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. lunAtic i spółka są na 14. miejscu w tabeli i posiadają niewielkie szanse, że utrzymają tę pozycję.

Dziś zobaczymy jeszcze cztery ostatnie spotkania piątej kolejki ESL Mistrzostw Polski. Dzień rozpocznie się od występu Virtus.pro, które podejmie rękawice świetnie dysponowanych zawodników CLEANTmix. Snax i spółka obecnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli tej ligi, a CLEAT plasuje się oczko wyżej. Jeśli Virtusi chcą awansować do fazy pucharowej, powinni wygrać dziś obydwie mapy. Później zobaczymy starcie skrajności, gdyż Izako Boars jako najsłabsza drużyna ESL MP powalczy z Wisłą All in! Games Kraków, która do wczoraj była liderem tabeli.

Harmonogram meczów:

ESEA MDL Premier Division

  • 17:00 – Poland x-kom AGO vs France Heretics
  • 18:00 – Poland Actina PACT vs France Heretivs

Transmisja na kanale ESL Polska B.

ESL Mistrzostwa Polski

  • 19:00 – Poland Virtus.pro vs Poland CLEANTmix
  • 21:00 – Poland Izako Boars vs Poland Wisła All in! Games Kraków

Transmisja na kanale ESL Polska.