Przed nami kolejne spotkania polskich zespołów zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w obrębie naszego podwórka.

Niewielu spodziewało się, że Virtus.pro wywalczy sobie bezpośredni awans do ESL Pro League, lecz mało kto przewidywał, że Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka zajmą pierwsze miejsce… od końca. Najsłabszy bilans z wszystkich uczestników ESEA MDL Premier Division, co przekłada się na najgorszą sytuację z wszystkich polskich ekip w tej lidze – to przyniosły nam roszady w składzie Virtus.pro. Mimo wszystko przed Vp wciąż sześć meczów, które mogą uratować ich od strefy spadkowej, a dziś rozegrają aż dwa  z nich – pierwszy na forZe i drugi na Actina PACT.

Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka, oprócz bratobójczego pojedynku, zagrają dziś z Nemigą. Reprezentanci Actina PACT celują raczej w utrzymanie się w lidze, gdyż obecny bilans 6-8 nie pozwoli na wiele więcej.

Późnym wieczorem do boju ponownie staną reprezentanci Virtus.pro, którzy rozpoczną zmagania w United Masters League. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie niemiecki skład BIG, który ostatnio całkowicie zdeklasował Illuminar Gaming – po oddaniu pierwszej mapy, wygrali drugą i trzecią wynikami 16:1 i 16:2. Z pewnością przed Snaxem i spółką bardzo trudny mecz, szczególnie patrząc na ich ostatnie wyniki.

W międzyczasie rozpocznie się czwarta kolejka ESL Mistrzostw Polski. Po wczorajszym tryumfie, na szczyt tabeli wysunęli się gracze Wisła All in! Games Kraków, lecz prowadzą nad Aristocracy zaledwie sześcioma rundami w ogólnym bilansie wszystkich spotkań. Dziś Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka mają szansę na odzyskanie pierwszej pozycji. Harmonogram spotkań znajduje się poniżej.

  • 16:00 – Poland Virtus.pro vs Russian Federation forZe
  • 17:00 – Poland Actina PACT vs Belarus Nemiga
  • 18:00 – Poland Virtus.pro vs Poland Actina PACT

Transmisja na kanale ESL Polska B.

  • 17:00 – Poland Izako Boars vs Poland Illuminar
  • 19:00 – Poland Actina PACT vs Poland x-kom AGO
  • 21:00 – Poland Aristocracy vs Poland Illuminar

Transmisja na kanale ESL Polska.

  • 21:00 – Poland Virtus.pro vs Germany BIG

Transmisja na kanale KXN Studio.