Liga ESEA MDL Premier Division wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Dziś Polacy będą rozgrywać jedne z ostatnich spotkań w tym sezonie.

Przed nami aż siedem pojedynków Polaków w MDL-u, którzy heroicznie walczą o kolejne punkty. Najbardziej zdesperowani zdecydowanie są reprezentanci Virtus.pro. Janusz „Snax” Pogorzelski mieli świetny plan – spotkali się na bootcampie, z którego chcieli rozegrać jak największą ilość oficjalnych spotkań, w tym tych z MDL-a. Niestety założenia okazały się dobre tylko w teorii, gdyż potężny spadek formy spowodował, że Virtusi znajdują się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli.

Dziś Virtus.pro ma okazję podskoczyć aż o osiem pozycji, lecz wydarzy się to gdy wygrają wszystkie cztery mecze. Zadanie będzie szalenie trudne, gdyż będą walczyć chociażby z AVANGAR, które jest jedną z najlepszych drużyn tej edycji MDL-a. Jednak jeśli Virtusi chcą uniknąć pozostania w strefie spadkowej, muszą wygrać dziś przynajmniej trzy spotkania.

Na serwerze pojawią się dziś zawodnicy Illuminar Gaming, którzy rozegrają ostatnie trzy pojedynki w tym sezonie. Mocek i spółka posiadają obecnie bilans 6-8, który wciąż nie gwarantuje im utrzymania się w lidze. Dziś iHG skonfrontuje się ze Spirit ze ścisłej czołówki tabeli oraz Japaleno i Virtus.pro z szarego jej końca. Oto jak prezentuje się dzisiejszy harmonogram:

  • 16:00 – Poland Virtus.pro vs Spain Movistar Riders
  • 17:00 – Poland Virtus.pro vs Kazakhstan AVANGAR
  • 17:00 – Poland x-kom AGO vs Russian Federation pro100
  • 17:00 – Poland Illuminar vs Sweden Japaleno
  • 18:30 – Poland Virtus.pro vs Turkey Demise
  • 19:00 – Poland Illuminar vs Russian Federation Spirit
  • 20:00 – Poland Illuminar vs Poland Virtus.pro

Wybrane spotkania można obejrzeć na kanale ESL Polska B.