PL123 pokonało wczorajszego wieczoru CREATIVE AVEZ w meczu o awans do Dywizji Mistrzowskiej PLE. Ekipa Bożydara w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Esportowej zajmie miejsce Anonymo.

Anonymo początkowo miało zamiar zagrać w Polskiej Lidze Esportowej. Kilka dni przed startem turnieju organizacja postanowiła jednak, że do rozgrywek wystawi swoją akademię, tłumacząc, że główny zespół potrzebuje poświęcić więcej czasu na przygotowania. Organizatorzy PLE nie chcieli się na to zgodzić, bo taki ruch mocno osłabił by poziom sportowy turnieju.

Ostatecznie PLE pozwoliło wystąpić w turnieju akademii Anonymo, ale jedynie w Dywizji Profesjonalnej.  O miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej miało powalczyć CREATIVE AVEZ oraz PL123. Początkowo mogło się wydawać, że do Dywizji Mistrzowskiej zostanie przeniesione UNGENTIUM, które jest rewelacją obecnego sezonu ESL Mistrzostw Polski.

W meczu o awans lepsze okazało się PL123, mimo że to przedstawiciele AVEZ lepiej rozpoczęli spotkanie i po pierwszej mapie prowadzili 1 do 2. Ostatecznie to jednak ekipa Bożydara mogła cieszyć się z miejsca w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z AGO, Izako Boars czy HONORIS.

PL123 było bliskie awansu do najwyższej dywizji PLE już w zeszłym sezonie. Mixowy zespół awansował do baraży, ale w nich nie wygrał ani jednego meczu i ostatecznie zakończył je na ostatnim czwartym miejscu.

CREATIVE AVEZ 1:2 PL123

  • Mirage – 16:12
  • Nuke – 12:16
  • Ancient – 6:16