Testy do nowego składu piratesports oficjalnie dobiegły końca. Organizacja wyłoniła pięciu zawodników, którzy będą reprezentować żółto-czarne barwy.

Skład Piratów to pokłosie zakończonego we wrześniu 2020 projektu ARRMY. Wówczas piątkę wybranych szczęśliwców tworzyli Killkapi, Lipton, sk1tt, Warp oraz MWLKY. Po kilku miesiącach wspólnej gry w zespole pozostał tylko ten ostatni. Wybór

W projekcie ARRMY wzięło udział jednak o wiele więcej graczy, dlatego organizacja miała szeroki wybór nowych zawodników. Jednym z nowych członków zespołu jest Maciej „mYR” Żuk, czyli niedawny zawodnik Liquid Biceps. Według KubiKa – koordynatora projektu – Żuk był rozważany jako gracz pierwszego składu już jesienią, ale na LAN-owych finałach ARRMY nie zaprezentował się z najlepszej strony. Teraz otrzyma drugą szansę.

Pozostałe sloty w drużynie zajmą suonko, splawik i Riczi Maszynka. Cała trójka brała już wcześniej udział w projekcie ARRMY, ale z różnych względów rezygnowała z udziału. Mimo to organizacja zdecydowała się zatrudnić wymienione trio.

Jaką lekcję z pierwszego składu wyciągnęli Piraci? Jak zdradził KubiK: Wcześniej skupiliśmy się na wyborze najmocniejszych graczy z ARRMY.  Brak zaufania w drużynie doprowadzał do małych konfliktów. Teraz budowaliśmy skład, by między zawodnikami nie pojawiały się żadne problemy i niesnaski. Stawiamy na to, by integracja pomimo obecnych czasów, była jednym z najważniejszych aspektów budowania kolektywu. Zadanie jakie mieliśmy obecnie to złożyć team nie tylko z najlepszych graczy, ale dobrać ich bardzo mocno charakterologicznie. Wierzymy, że to skład z potencjałem.

Nowy skład piratesports w najbliższej przyszłości pojawi się w rozgrywkach ESEA Main oraz będzie przygotowywał się do zbliżających się wiosennych sezonów najważniejszych polskich lig.

Skład piratesports prezentuje się następująco:

  • Łukasz “MWLKY” Pachucki
  • Maciej “mYR” Żuk
  • Kamil “suonko” Węgrzynkiewicz
  • Kacper “Riczi Maszynka” Benc
  • Łukasz “splawik” Jahns
  • Bartłomiej „BGG” Gawlas – trener