Piraci z Tabasko kontra IHG - czas na drugi dzień Polskiej Ligi Esportowej

22.11.2019 Michał Perkowski
@PLE

Dziś w ramach Polskiej Ligi Esportowej ujrzymy zmagania w grupie B, a wśród nich prawdziwa gratka dla fanów polskiego League of Legends.

Wczorajsze rozgrywki przyniosły nam ogrom emocji. Najlepszą drużyną naturalnie okazało się Komputronik Gaming Scouting Grounds, które już po pierwszych dwóch spotkaniach było pewne awansu do fazy pucharowej. Jednak oprócz nich w play-offach zaprezentują się zawodnicy Rołg Skład, którzy w decydującej serii best-of-three okazali się lepsi od AVEZ Esport. Ośmiornice mimo zawziętej walki na drugiej mapie, nie zdołali przeciwstawić się swoim oponentom na ostatniej, która od pierwszych minut zdominowana została przez ekipę Wyska.

Dziś czekają nas kolejne pojedynki, a rozpoczniemy od meczu pomiędzy PRIDE oraz Diablo Chairs. Obydwie drużyny zaliczą debiut na polach sprawiedliwości, więc ciąży na nich niemała presja. Z orłem na piersi wystąpią przede wszystkim młodzi zawodnicy, gdyż organizacja zdecydowała się poeksperymentować ze składem, po średnio udanym sezonie Ultraligi. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są reprezentanci Diablo Charis, których śmiało można określić polską czołówką.

Drugi mecz to istna gratka dla polskich fanów League of Legends. Wojciech „Tabasko” Kruza wraca z esportowego urlopu i zaliczy swój debiut po długiej przerwie. Pikanterii temu spotkaniu dodaje fakt, że zmierzy się z graczami reprezentującymi barwy Illuminar Gaming, czyli organizacji dla której Kruza zdobył niejeden puchar. Dziś jako zawodnik piratesports spróbuje udowodnić słuszność decyzji powrotu do aktywnej gry.

Oto jak prezentuje się dzisiejszy harmonogram:

  • 15:00 – Poland PRIDE vs Poland Diablo Chairs
  • 16:00 – Poland piratesports vs Poland Illuminar Gaming
  • 17:00 – Mecz zwycięzców BO1
  • 18:00 – Mecz eliminacyjny BO3
  • 21:00 – Mecz decydujący BO3

Transmisje z całego wydarzenia będziemy mogli oglądać na kanale Damiana „Nervariena” Ziaji.

Inne tego autora