Już za tydzień odbędzie się gala wręczenia Złotej Piłki. Na temat ewentualnej przegranej w tym plebiscycie Roberta Lewandowskiego wypowiedział się na swoim Twitterze Pimp, który zachwycał się Polakiem.

W przyszły poniedziałek w Paryżu odbędzie się gala wręczenia Złotej Piłki najlepszemu piłkarzowi 2021 roku. Głównymi faworytami do zgarnięcia tego wyróżnienia są Robert Lewandowski i Leo Messi. Nie mniej to jednak Polak w mijającym już roku wyróżniał się dużo bardziej i pod względem statystyk, a zwłaszcza strzelonych goli bił Argentyńczyka na głowę.

Według najnowszych przecieków nagrodę przyznawaną przez francuski dziennik France Footboll ma otrzymać jednak Messi. Te informacje rozwścieczają kibiców futbolu, którzy nazywają galę Ballon d'Or  kabaretem.

Opinie te zdaje się podzielać Pimp. Komentator Counter-Strike’a na swoim Twitterze napisał, że jeżeli Polak nie wygra w tym roku Złotej Piłki, to przyszłe gale powinny zostać anulowane. Duńczyk nazwał kapitana reprezentanta Polski maszyną do strzelania bramek, która jak nikt inny zasługuje na zdobycie tej prestiżowej nagrody.

Do dyskusji na Twitterze na ten temat włączył się także neL. Zdaniem francuskiego dziennikarza bardziej od Lewandowskiego na Złotą Piłkę zasłużył piłkarz Chelsea Jorginho, który w tym roku wygrał Ligę Mistrzów.