W najbliższy piątek najlepsze formacje na świecie rozpoczną przygodę z pierwszym prestiżowym turniejem 2020 roku. Cztery formacje będą walczyć nie tylko o gotówkę, ale też o awans do kolejnego etapu BLAST Premier.

BLAST Premier to jedne z największych rozgrywek jakie odbędą się w 2020 roku. Zaraz obok ESL Pro League oraz B Site, jest to kolejna liga franczyzowa, która skupia wokół siebie najlepsze formacje całego świata. Już w najbliższy piątek rozpocznie się pierwszy etap tych zawodów, który zostanie rozegrany w Londynie. Do wygrania jest nie tylko $300.000, ale również miejsce w finałach wiosennej edycji.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę spotkań inauguracyjnych grupy A, która wystartuje jako pierwsza. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

European Union FaZe Clan

*Kurs forBET:
1.45 : 2.50

Data rozpoczęcia
godz. 16:30, 31.01.20

Sweden Ninjas in Pyjamas

FaZe Clan w przeciwieństwie do swoich pierwszych oponentów, ma za sobą pierwsze oficjalne spotkania w 2020 roku. Europejska formacja wzięła udział w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice, które okazały się dla nich szczęśliwe i pojawią się na przełomie lutego i marca w stolicy Górnego Śląska. NiKo i spółka mieli okazję rozruszać się i wcześniej powrócić do gry. Z kolei Ninjas in Pyjamas nie dawniej niż w ciągu ostatnich dwóch tygodni ogłosili zmiany kadrowej, w wyniku których rozstali się ze swoją ostatnią legendą przyjmując Tima „nawwka” Jonassona, który najprawdopodobniej będzie pełnił rolę drugiego snajpera.

Biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia wypisane powyżej, jestem w stanie zgodzić się z kursami zaproponowanymi przez forBET. FaZe Clan jest faworytem w tym spotkaniu, lecz warto mieć na uwadze, że obydwa zespoły prezentują bardzo równy sobie poziom. Zmiana kadrowa w NiP-ie nie jest drastyczna, wszak nawwk będzie pełnił tą samą rolę co f0rest, więc oblicze młodego zawodnika nie powinno zbawczo wpłynąć na Szwedów. Będzie to dla nich pierwszy wspólny turniej, więc spodziewam się wyrównanego meczu, lecz wygranego przez FaZe.

United States Team Liquid

*Kurs forBET:
1.20 : 3.90

Data rozpoczęcia
godz. 20:30, 31.01.20

Brazil MIBR

Team Liquid stawiane jest w roli „pewniaka” do wygrania grupy A i ciężko się z tym nie zgodzić. Amerykańska formacja podczas swojego ostatniego występu w 2019 roku pokonała zarówno FaZe Clan jak i Ninjas in Pyjamas. Z kolei MIBR, podobnie do ekipy FaZe, już zdążyło rozpocząć swój rok. Jednak w tym przypadku występy Brazylijczyków pokazały nam, że wciąż daleko im do powrotu do formy. FalleN i spółka również pojawili się w zamkniętych kwalifikacjach do IEM-a i już w pierwszym meczu zaliczyli potknięcie. Później co prawda zdołali dojść do finału eliminacji, lecz powstrzymało ich… nowe Cloud9.

Liquid bezapelacyjnie nie tylko jest lepszą drużyną od MIBR,  lecz jest również jednym z najlepszych zespołów na świecie. Sądzę, że nikt nie oburzy się gdy powiem, że są przynajmniej jedną klasę wyżej od pozostałych składów w grupie A. Zwycięstwo w pierwszym meczu jest pewne, a awans z pierwszego miejsca jest wielce prawdopodobny.

Wszystkie informacje na temat turnieju BLAST Premier Spring Series 2020 znajdziecie w naszej relacji tekstowej. Transmisja turnieju w języku polskim odbędzie się na kanale ESPORT NOW.

* – kursy z dnia 29.01.20 r. z godziny 11:00