Przerwa wakacyjna graczy powoli zmierza ku końcowi. Już w najbliższy weekend, profesjonalni zawodnicy rozpoczną swoją przygodę z DreamHack Open Summer 2020.

Sytuacja na świecie związana z globalną pandemią wciąż nie pozwala na organizowanie wydarzeń esportowych, więc najbliższe eventy rozegrane zostaną w internecie. Już w najbliższą sobotę wystartuje DreamHack Open Summer, który zakończy wakacyjną przerwę niektórym zespołom.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę wybranych spotkań. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Germany BIG

*Kurs forBET:
1.07 : 7.18

Data rozpoczęcia
godz. 13:00, 08.08.20

European Union Endpoint

Turniej rozpocznie się od teoretycznie najłatwiejszego do wytypowania spotkania. Obecnie najlepsza formacja na świecie podejmie najniżej notowaną drużynę w tym turnieju, więc wynik powinien być prosty – Niemcy łatwo ograją swoich przeciwników. BIG przed przerwą wakacyjną prezentowało nieziemskie wyniki, które w miesiąc wyniosły ich z 24. miejsca w rankingu HLTV na sam szczyt. Osiemdziesiąt procent wygranych spotkań, ani jednego przegranego meczu na mapie Overpass, pokonane takie zespoły jak FaZe Clan, Vitality czy fnatic. Jednego dnia BIG przegrało mecz o mistrzostwo Niemiec, zaś miesiąc później znalazło się ponad 20. pozycji wyżej w klasyfikacji HLTV. To robi wrażenie.

Jednak trzeba sobie zadać pytanie – na ile to była faktyczna praca i wejście na wyższy poziom, a na ile chwilowa forma. Może się okazać, że BIG po przerwie może okazać się mocno zardzewiałe. Personalnie odpuściłbym obstawianie tego spotkania, wszak ryzyko jest dość spore, a potencjalna wygrana minimalna. Choć oczywiście BIG pozostaje faworytem.

Denmark Heroic

*Kurs forBET:
1.36 : 2.98

Data rozpoczęcia
godz. 16:30, 08.08.20

Denmark MAD Lions

Tego spotkania wyczekuje zdecydowana większość polskiej społeczności. Po około półtora roku na polskiej scenie, Paweł „innocent” Mocek wraca do zagranicznego zespołu, zasilając szeregi MAD Lions. Wiadomość ta pojawiła się na kilka dni przed startem rozgrywek, a jeszcze w ubiegłym tygodniu krążyły doniesienia, że na to miejsce przymierzany jest ktoś inny. Może to oznaczać, że madryckie Lwy nie miały odpowiedniej ilości czasu na przepracowanie gry z Polakiem. Będzie to dla nich debiut na serwerze, więc wiele rzeczy może obrócić się przeciwko nim. Zdaje sobie z tego sprawy bukmacher, który postawił w roli faworyta Heroic i nie sposób się z nim nie zgodzić. Mimo, że z całej siły kibicuję Mockowi, Heroic powinno okazać się lepsze, tym bardziej w pojedynku best-of-three.

European Union Complexity

*Kurs forBET:
1.68 : 2.10

Data rozpoczęcia
godz. 13:00, 09.08.20

Russian Federation forZe

Complexity jest wciąż bardzo nieprzewidywalną drużyną. Czasem na serwerze pokażą oblicze „siły nie do zatrzymania”, a czasem potkną się przegrywając chociażby z polskim Honoris. Przed wakacyjną przerwą pokazali swoje obie twarze – najpierw wygrali BLAST Premier Spring Europe 2020 Finals, zaś dwa dni później nie poradzili sobie w kwalifikacjach do cs_summit 6, który dawał bardzo cenne punkty potrzebne do awansu na Majora. To kogo zobaczymy w najbliższy weekend jest istną zagadką.

Z kolei forZe mimo wysokiej pozycji w rankingu HLTV, nie prezentowało zbyt ciekawych wyników w ostatnim czasie. Zajęli kilka trzecich miejsc w internetowych turniejach z serii Home Sweet Home Cup, lecz nie brali udziału w żadnym większym wydarzeniu. DreamHack to dla nich najważniejsze rozgrywki od miesięcy, więc z pewnością zdwoili przygotowania, mimo okresu wakacyjnego. Osobiście pokusiłbym się w tym przypadku wytypowanie Rosjan, bo Complexity bardzo często przegrywa inauguracyjne pojedynki. Jest to ryzykowny wybór, lecz może okazać się intratny.

European Union OG

*Kurs forBET:
1.61 : 2.21

Data rozpoczęcia
godz. 16:00, 09.08.20

Russian Federation Spirit

Drugi dzień turniejowy zakończy spotkanie teoretycznie najbardziej wyrównanych, wszak OG oraz Spirit dzieli zaledwie pięć miejsc w rankingu HLTV. W europejskim zespole pod największym znakiem zapytania stoi forma Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, który rozpoczął przerwę trochę wcześniej, łącząc ją z okresem rekonwalescencji po operacji nadgarstków. Według doniesień portalu Cybersport.pl, Wilczewski wystąpi na DreamHacku, a jego stan zdrowia się poprawił. Jednak tak poważny ingerencja w „narzędzie pracy” mantuu może odbić się na jego występach, a jest on kluczową postacią w OG.

Spirit, w przeciwieństwie do forZe, miało okazję zagrać z kilkoma najlepszymi drużynami świata jak Na`Vi, czy Virtus.pro w WePlay! Clutch Island. Rosyjskie Smoki zajęły drugie miejsce, zgarniając sporą pulę punktów RMR. Mimo to z tygodnia na tydzień tracą swoją pozycję w rankingu HLTV, lecz raczej jest to spowodowane rzadszymi występami. W tym przypadku również zaryzykowałbym wytypowanie rosyjskiej drużyny, wszak sądzę, że jest trochę niedoceniona przez bukmachera. OG i Spirit to składy na bardzo podobnym poziomie, a potencjalne osłabienie snajpera europejskiego zespołu, może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Spirit.

* – kursy z dnia 07.08.20 r. z godziny 12:00