Zakończono rywalizację w ramach górnej drabinki zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Masters Spring 2021. Najlepiej poradziły w niej sobie dywizje Heroic i Complexity, które w efekcie cieszą się już ze zgarniętego slota w głównym wydarzeniu.

Zaproszone formacje nie dały się zaskoczyć 

Pierwszy dzień potyczek nie przyniósł nam żadnej większej niespodzianki. Każda ekipa, która dotarła do tego etapu rozgrywek z otwartych eliminacji, już po rundzie numer jeden znalazła się w dolnej drabince. Czwórka zaproszonych drużyn pozostała natomiast w górnej, w której doszło do dwóch pojedynków o slota. W jednym Heroic po zaciętych zmaganiach zwyciężyło 2:0 z Cloud9 – 16:14 i 16:13, a w drugich Complexity dosłownie zniszczyło 2:0 OG – 16:3 i 16:5.

Kto pożegnał się z szansą występu na DH Masters Spring 2021? 

Reprezentanci K23 Nordavind przegrali dwa spotkania z rzędu, co oznaczało odpadnięcie z zawodów. Grono Daurena „AdreN” Kystaubayeva uznało wyższość C9 – 1:2 i VOYVODA – 0:2. Zespół z Kevinem „HS” Tarnem na czele odniósł za to porażkę 0:2 z OG i 1:2 z Movistar.

Wyścig po ostatnią przepustkę na DreamHacku, czas, start 

Dziś odbędą się jeszcze trzy mecze, po których będzie wiadomo, który skład zdobędzie trzeciego slota z puli nagród. Najpierw o godzinie 17:00 OG zmierzy się z VOYVODA, a Movistar Riders podejmie Cloud9. Później o godzinie 21:00 czeka nas finałowe starcie.

DreamHack Masters Spring 2021 planowo ma być rozegrany w studio. Wydarzenie potrwa od 29. kwietnia do 9. maja.