Wczoraj na dobre rozpoczęły się zmagania w ramach BLAST Rising, a dzisiaj na serwerach zobaczymy pierwszych Polaków. Będzie to ekipa x-kom AGO, która zmierzy się kolejno z HAVU, Giants i Nordavind.

Przed jedną z najlepszych polskich drużyn ogromny test. Furlan i spółka znaleźli się w grupie B turnieju współorganizowanego przez BLAST i Fantasyexpo. O wyjście z niej będą konkurować z wyżej ulokowanymi w rankingu HLTV Nordavind i HAVU, a także z nieprzewidywalnym składem Giants. W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań Polaków w BLAST Rising. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Finland HAVU

*Kurs forBET:
1.47 : 2.44

Data rozpoczęcia
godz. 17:00, 05.05.20

Poland x-kom AGO

Na pierwszy ogień Jastrzębie zostaną podane potencjalnie najtrudniejszemu dzisiaj testowi, wszak Finlandczycy, oceniając po samym rankingu HLTV, są najsilniejszą formacją, która bierze udział w BLAST Rising. HAVU ma za sobą wyśmienity występ w pierwszym sezonie FLASHPOINT, w którym zajęło finalnie trzecią pozycję. Rozgrywki w Los Angeles stały na naprawdę wysokim poziomie, więc ZOREE i ekipa są naprawdę dobrze przygotowani. W ostatnim wywiadzie dla HLTV, doto i sAw samemu mówili, że na BLAST Rising są przygotowani i chcą dać popis dobrych umiejętności, a patrząc na ich ostatnie osiągnięcia, można uznawać ich za faworytów. Polacy będą mieli trudny orzech do zgryzienia, jako że trudno im „na papierze” znaleźć słabe punkty dzisiejszych pierwszych rywali, które mogą wykorzystać. Patrząc na ich wczorajsze zmagania w ESL MP można stwierdzić, że Jastrzębie są w wyśmienitej formie indywidualnej i będą musieli na nią liczyć, jeżeli liczą na wygraną przeciwko HAVU.

Poland x-kom AGO

*Kurs forBET:
1.32 : 3.00

Data rozpoczęcia
godz. 20:45, 05.05.20

Portugal Giants

Drugim starciem, w którym będziemy mogli oglądać podopiecznych miniroxa, będzie mecz przeciwko Giants. Hiszpańska organizacja jest z pewnością jedną z ciekawszych, która weźmie udział w BLAST Rising. Ze względu na niedawną przebudowę składu i małą ilość rozegranych spotkań, trudno jest w pełni poprawnie ocenić dyspozycję i możliwości Portugalczyków. Jedno jest pewne – z zawodnikiem pokroju foxa w swoich szeregach, którego doświadczenie jest jednym z największych z graczy biorących udział w turnieju, mogą oni napsuć krwi kilku oponentom. Dlatego x-kom AGO musi podejść ostrożnie do batalii przeciwko Giants. Jeżeli jednak postawią na swoje atuty i pomyślnie rozegrają draft mapy, na której przyjdzie im się mierzyć, to możemy być pewni zwycięstwa naszych rodaków i to z konkretną zaliczką rund.

European Union Nordavind

*Kurs forBET:
1.77 : 1.90

Data rozpoczęcia
godz. 23:15, 05.05.20

Poland x-kom AGO

Na sam koniec dnia x-kom AGO podejmie europejską, wybuchową mieszankę, jaką jest Nordavind. NaToSaphiX i spółka są w moich oczach najmocniejszą ekipą w grupie B, patrząc na indywidualne umiejętności poszczególnych graczy i ich doświadczenie. Sam Duńczyk pod koniec zeszłego roku, zdobył wraz z mousesports trofeum cs_summit. RUBINO to weteran Counter-Strike'a, a TENZKI i HS to młode, pełne chęci do gry talenty, które nieraz zaimponowały analitykom i zawodnikom z najwyższej półki. Przeciwko Nordavind stoi jeden solidny argument, a jest nim mierny występ na Elisa Invitatonal 2020. Trzy porażki z rzędu przeciwko KOVA, Heroic i North prędko skreśliły ich szansę na powodzenie w tym turnieju. Mogło to dobić ich morale, bądź też sprawić, że Europejczycy będą pragnęli odegrać się i wrócić do passy wygranych. Niemniej Jastrzębie jak najbardziej mają szansę na triumf nad Nordavind, zwłaszcza jeżeli dojdzie do starcia na mapie pokroju Dust2 czy Vertigo, na której ich ostatni dzisiejsi rywale mało grywają i to z ogromnym niepowodzeniem.

Wszystkie mecze w ramach BLAST Rising można zobaczyć na kanale BLAST. Polska transmisja będzie za to dostępna na kanale ESPORT NOW.

* – kursy z dnia 05.05.20 r. z godziny 12:00