Najprawdopodobniej pierwsze spotkanie całkowicie nowego składu Virtus.pro zobaczymy już w przyszłym tygodniu w ramach ESEA MDL Premier Division.

Poprzedni skład Virtus.pro nie zdołał awansować do ligi ESL Pro League, lecz organizacja wciąż posiadała miejsce w niższych rozgrywkach ESEA MDL Premier Division. Najprawdopodobniej właśnie w ramach tej ligi zobaczymy debiut nowego składu Virtusów.

Według harmonogramu znajdującego się na stronie ESEA, 15 stycznia możemy zobaczyć pojedynek pomiędzy Team Vitality oraz Virtus.pro. Francuzi to trudny przeciwnik, który już niedługo wystąpi podczas europejskiego Minora, gdzie walczyć będą o awans na Intel Extreme Masters Major Katowice 2019. Dodatkowo niedawno wykonali zmianę w swoim składzie, odsuwając od niego Vincenta „Happy” Schopenhauera, przyjmując w jego miejsce Alexa „ALEXa” McMeekina.

15 stycznia oprócz Virtusów możemy zobaczyć walczące AGO Esports oraz Izako Boars, które wciąż nie potwierdziło swojego składu. Podczas relegacji ESEA MDL pomagali im patitek oraz NEEX, lecz organizacja nie potwierdziła czy to właśnie z nimi zamierza grać podczas nadchodzącego sezonu.