Według niepotwierdzonych informacji, pierwszy Major w 2020 roku ma odbyć się esportowej stolicy Australii – Sydney.

Ledwo opadły emocje po rozgrywkach w Berlinie, a społeczność już wybiega myślami do przodu zastanawiając się gdzie odbędzie się kolejny Major. Valve już jakiś czas temu potwierdziło daty następnych wydarzeń, które zdecydują się wesprzeć – pierwszy z nich odbędzie się w dniach 11-24 maja, zaś kolejny 2-15 listopada. Oznacza to, że Majory będą rozgrywane w środku sezonu, a nie na początku, tak jak miało to miejsce do tej pory.

W sieci pojawiły się plotki o możliwym organizatorze pierwszego turnieju rangi Major w 2020 roku. Według źródeł portalu gamerbase.org, w dniach 11-24 maja najważniejszy turniej CS:GO odbędzie się w Sydney i zorganizuje go firma ESL. Wydarzenie miałoby nosić nazwę IEM Sydney CS:GO Major Championship 2020. Mimo że wiele osób spodziewało się powrotu Majora na Nowy Kontynent, Valve póki co nie rozważał takiej opcji.

Niedawno ESL wraz z firmą DreamHack ujawnili swoją współpracę i plany na nadchodzący rok – cykl zawodów z pulą nagród przekraczającą $5.000.000. Mimo że taka suma robi wrażenie, to niestety niewiele się różni od puli nagród wszystkich turniejów zorganizowanych przez obydwie marki w bieżącym roku. Zmianom podlegać miałyby jeszcze system i rangi poszczególnych wydarzeń, gdyż do tych najważniejszych (Katowice i Kolonia) można się dostać wyłącznie zbierając punkty w innych zawodach tych organizatorów. Syndey zdecydowanie wyróżniłoby się na tle tego systemu, a dodatkowo byłby to pierwszy turniej rangi Major rozegrany w Australii.

Wciąż jednak ta informacja nie została potwierdzona ani przez ESL, ani przez Valve. Nie jest też wiadomo ile będziemy musieli czekać na oświadczenie dotyczące pierwszego Majora 2020 roku.