Za nami pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do cs_summit 6. Mamy dobre wieści – do jutrzejszych zmagań przeszły aż cztery polskie ekipy!

Szósta edycja cs_summit znacznie różni się od poprzednich. Nie zobaczymy w niej bowiem kilku formacji rywalizujących ze sobą w luksusowym domu w Los Angeles. Tym razem organizatorzy zapowiedzieli internetowe zawody, w których do zdobycia poza częścią puli nagród wynoszącej $125 000 i prestiżem będą punkty RMR. Turniej wystartuje 24. czerwca, a aktualnie jesteśmy świadkami kwalifikacji do niego.

Oczywiście walka o slota na wspomnianych wyżej rozgrywkach rozpoczęła się od otwartych potyczek, do których zapisać się mógł każdy. Po pierwszym dniu eliminacji na polu bitwy pozostało zaledwie 8 zespołów, w tym co najważniejsze – cztery składy z Polski!

Mowa o reprezentantach Actina PACTx-kom AGOAVEZ Esport i mixie grającym pod nazwą GRAFICIARZE (sany, crank, kap3r, splawik, Czapel). Jeżeli jutro nasi rodacy zwyciężą starcie BO3 – będą pewni występu w zamkniętych kwalifikacjach do cs_summit 6. Zadanie jest zatem bez dwóch zdań do wykonania! Niżej przedstawiamy pary ćwierćfinałowe.

  • 13:00 Poland Actina PACT vs. European Union Secret
  • 13:00 Poland GRAFICIARZE vs. Bulgaria FATE
  • 13:00 Poland x-kom AGO vs. Sweden Japaleno
  • 13:00 Poland AVEZ Esport vs. Norway Nordavind

Warto podkreślić, że dla drużyn, które przegrają swoje pojedynki, przygotowana jest jeszcze jedna drabinka, w której do zgarnięcia będzie dodatkowy slot na Closed Qualifier cs_summit 6.