Trwa pierwsza tura otwartych, polskich kwalifikacji do V4 Future Sports Festival. Po pierwszym dniu na placu boju pozostało jedynie osiem drużyn, cztery z nich będzie dziś świętować awans do zamkniętych kwalifikacji.

W rozgrywkach pojawiły się praktycznie wszystkie czołowe, polskie formacje – zabrakło jedynie Anonymo (być może zespół otrzyma po prostu bezpośrednie zaproszenie do turnieju, są to jednak na razie tylko przypuszczenia). Turniej wzbudzał szczególne zainteresowanie, bo dla wielu drużyn był to debiut w zmienionych składach. Jedną z takich ekip jest MAD DOG'S PACT, które wygrało tylko jeden mecz, a ostatecznie odpadło w 3. rundzie po przegranej z x-kom AGO. Jastrzębie teraz spotkają się w 4. rundzie z EC Brugge – gdzie grają m.in. matty, n0tice i Bielany.

Z turniejem pożegnali się także gracze Wisły Kraków, którzy również odpadli w 3. rundzie, przegrywając z HONORIS. Po drugiej stronie tej części drabinki znajduje się Izako Boars – Dziki wygrały wszystkie trzy spotkania i teraz czeka ich mecz z ekipą NEO i TaZa.

Przejdźmy do równie ciekawej części drabinki, gdzie grają UNGENTIUM i Illuminar Gaming. W obu przypadkach mamy do czynienia z praktycznie całkiem nowymi składami, na razie obie formacje zdały egzamin, bo dotarły do 4. rundy. Teraz zmierzą się ze sobą.

Na koniec najbardziej zagadkowa część drabinki, w której praktycznie nie mieliśmy żadnej drużyny z TOP-u, a najsłynniejszymi ekipami było CREATIVE AVEZ i PGE Turów. Obie drużyny jednak odpadły po drodze, w rezultacie u szczytu drabinki spotkały się zespoły fastwin9999999 i 4Fun. Tu jednak należy wrzucić kamyczek do ogródka organizatorom, bo w drabince nie było rozstawienia, przez to jedna część drabinki była pełna mocnych drużyn, a w drugiej było ich jak na lekarstwo. Przykład tego, jak to działa w praktyce jest opisany powyżej, gdzie bardzo dobre drużyny musiały się wzajemnie szybko eliminować.

Co czeka nas dzisiaj? Cztery mecze:

  • x-kom AGO – EC Brugge
  • HONORIS – Izako Boars
  • fastwin9999999 – 4Fun
  • UNGENTIUM – Illuminar Gaming

Wszystkie rozpoczną się o godzinie 17:00. Jest to jednocześnie ostatnia runda kwalifikacji, dlatego zwycięzcy otrzymają sloty w zamkniętych kwalifikacjach. W nich weźmie udział łącznie osiem zespołów (cztery miejsca czekają na zwycięzców drugiej tury otwartych kwalifikacji), a zostaną one rozegrane 28-29 sierpnia. Z nich dalej pójdzie tylko jedna drużyna, która awansuje na International Cup – są to międzynarodowe kwalifikacje, które bezpośrednio prowadzą do V4 Future Sports Festival. Przed polskimi drużynami jeszcze długa droga do wyjazdu z Budapesztu.