Faza Play-in IEM-u Cologne 2021 toczy się w błyskawicznym tempie. Po pierwszym dniu poznaliśmy cztery drużyny, które mają już zapewniony udział w kolejnej fazie. Dzisiaj kontynuujemy zmagania, a będą to robili MICHU i mantuu ze swoimi drużynami.

Wyniki pierwszego dnia

Pierwszy dzień to aż 14 spotkań, cztery drużyny, które awansowały dalej i dwie, które jadą już do domu. Szczęśliwcami, którzy zagrają na turnieju głównym są: Vitality, BIG, FaZe i NIP. Pierwsi z nich w decydującym meczu pokonali po maratonie Spirit. Reszta raczej szybko i sprawnie poradziła sobie ze swoimi rywalami. Do domu zaś jadą dwie drużyny z Ameryki, czyli brazylijskie MIBR i amerykańskie Bad News Bears. Brazylijczycy przegrali 0:2 z Renegades, BNB zaś uległo w starciu z LDLC 0:2.

Co czeka nas drugiego dnia?

Drugi dzień to ostateczne rozstrzygnięcia. Na początku poznamy dwie kolejne drużyny, które pojadą do domu po zaledwie dwóch meczach. W pojedynku o życie Sprout zagra z TeamOne, w drugim spotkaniu zaś obejrzymy starcie Evil Geniuses z ViCi. Mecz EG powininen nas zdecydowanie bardziej interesować, jako że jest to zespół MICHA. Polak wczoraj zaprezentował się genialnie w starciu z FaZe, jego koledzy z drużyny nie prezentowali jednak podobnie wysokiego poziomu, przez co Geniusze znaleźli się na zakręcie. Teraz muszą uporać się z chińskim ViCi. To nie powinno być specjalnie trudne – Complexity z Chińczykami wygrało 16:10. 148. drużyna rankingu HLTV nie powinna być wyzwaniem dla MICHA i spółki. Jeśli EG wygra, zagra w kolejnej rundzie z mousesports.

Dzisiaj zobaczymy również mantuu i jego OG. Polak z brytyjskim paszportem zagra wraz z drużyną na Renegades. Będzie to spotkanie, które zadecyduje, kto pojawi się na turnieju głównym IEM Cologne. Trzeba przyznać, że OG miało szczęście w doborze drabinki, bo trafiło najprawdopodobniej na najłatwiejszego rywala na tym etapie. Trzeba to wykorzystać i awansować dalej.

Harmonogram spotkań:

13:30 Brazil TeamOne – Germany Sprout

13:30 United States Evil Geniuses – China ViCi

16:45 European Union Complexity – France LDLC

16:45 European Union OG – Australia Renegades

20:00 Russian Federation Spirit – Brazil TeamOne/Germany Sprout

20:00 European Union mousesports – United States Evil Geniuses/China ViCi