Astralis pokonuje Ninjas In Pyjamas w swoim pierwszym meczu w nowym składzie na BLAST Premier Fall Finals. Od zwycięstwa  turniej rozpoczynają także Vitality, Heroic oraz NAVI.

Na start BLAST Premier Fall Finals Vitality pokonało Liquid. Nie było to specjalnie zaskoczenie, bowiem ekipa ELiGE’A ma za sobą rozczarowujący okres, a także od kilku tygodni wiele spekuluje się na temat gwałtownych zmian w składzie amerykańskiej formacji, a wręcz jego całkowitej przebudowy.

W kolejnym meczu także obyło się bez niespodzianek. Heroic po dwumapowym pojedynku pokonało FaZe. Zarówno Mirage jak i Nuke był jednak bardzo wyrównany, ale na oby tych mapach w samej końcówce to półfinaliście Majora zachowali chłodną głowę.

W trzecim pojedynku w Kopenhadze  mogliśmy ponownie zachwycać się grą Natus Vincere. W starciu z BIG ekipa s1mple była drużyną o klasę lepszą, co idealnie odzwierciedla wynik spotkania.  Teraz przed NAVI jednak dużo trudniejsze zadanie. Zespół z regionu CIS zmierzy się z Heroic.

Na sam koniec pierwszego dnia BLAST Premier Fall Finals otrzymaliśmy danie główne w postaci meczu Astralis-Ninjas In Pyjamas. Duńczycy nie mogli wyobrazić sobie lepszego debiutu w nowym składzie. Ekipa gla1ve zdominowała zespół dev1ce’a na Nuke’u, a następnie po dogrywce zamknęła pojedynek na Overpassie. Kapitalne spotkanie rozegrał k0nfig, który w swoim debiucie w nowych barwach zdobył aż 60 fragów w ciągu zaledwie dwóch map.

Wyniki meczów:

United States Liquid 0:2 Vitality France

European Union FaZe 0:2 Heroic Denmark

Germany BIG 0:2 NAVI Russian Federation

Denmark Astralis 2:0 NIP Sweden