Rewelacyjny projekt MOUZ NXT, z siuhym i szejnem w składzie, rozegrał już ze sobą ponad sto map. Po 5 miesiącach od powstania zespołu, jego statystyki i sukcesy prezentują się naprawdę imponująco.

Młodzi gracze z meczu na mecz udowadniają, że rozpościera się przed nimi świetlana przyszłość. Dwukrotne zdobycie trofeum w WePlay Academy League odbiło się szerokim echem w świecie Counter Strike'a, ale zespół tak naprawdę dopiero zaczyna pukać do drzwi, prowadzących na szczyt sceny. Wczoraj MOUZ NXT poniosło co prawda porażkę w półfinale Malta Vibes Knockout Series 4 z ESTATIC, lecz samo dojście do najlepszej czwórki turnieju też jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

78 zwycięstw i 22 porażki – tak wyglądał bilans MOUZ NXT po owych stu grach. Procenty wygranych, na każdej z map z puli turniejowej, nie spadły poniżej 60%. Najlepiej akademia radzi sobie na Duście, Nuke'u i Mirage'u. Znakomicie prezentują się również liczby indywidualne graczy od momentu dołączenia do zespołu. Na szczycie plasuje się Węgier torzsi z ratingiem na poziomie 1.24. Po siuhym (1.10) i szejnie (1.06) też można zauważyć ogromny rozwój. Godne podziwu w przypadku pierwszego z nich jest to, że z powodzeniem spisuje się w roli prowadzącego, podczas gdy wcześniej praktycznie nie miał styczności z takim zadaniem.

Obecnie MOUZ NXT zajmuje 26. miejsce w rankingu światowym. Rezultat godny podziwu, biorąc pod uwagę, że jeszcze pół roku temu skład nawet nie istniał. Średnia wieku zespołu to ledwie 19,6 lat.