Na dobry początek weekendu otrzymamy trzy potyczki z udziałem polskich zawodników. Do akcji wkroczą reprezentanci ENCE, x-kom AGO i Wisły All iN! Games Kraków!

ENCE przeżywa ostatnio bardzo dobry okres. Dywizji reprezentującej wspomnianą organizację na arenie CS:GO udało się awansować do fazy pucharowej ESL Pro League, a do tego zgarnąć srebrny medal podczas Malta Vibes Knockout S1. W efekcie międzynarodowa paczka, którą zasilają Paweł „dycha” Dycha i Olek „hades” Miskiewicz zameldowała się w TOP 20 światowego rankingu HLTV. Teraz przed nią udział w Nordic Masters Fall 2021, czyli turnieju kwalifikacyjnym do BLAST Premier Fall Showdown. Tylko jego zwycięzca dostanie się do prestiżowego wydarzenia, zatem fajnie byłoby zacząć przygodę z rozgrywkami od wygranej przeciwko Dignitas, które co prawda jest po solidnym występie w systemie szwajcarskim w Pinnacle Fall Series 1, natomiast na papierze jest zespołem gorszym. Zadaniem Pawła i spółki będzie udowodnienie tego na serwerze.

  • 15:00 Poland x-kom AGO vs. European Union FunPlus Phoenix – BO3, transmisja

Po spotkaniu ENCE wcale nie zwolnimy tempa. Jastrzębie, które jeszcze kilka dni temu cieszyły się z bilansu 2/0 i trzech szans na awans do play-offów Pinnacle Fall Series 1, dziś mają na koncie dwa triumfy i tyle samo porażek, przez co muszą zagrać z FunPlus Phoenix w pojedynku o wszystko. Silniejsza formacja przejdzie dalej, a słabsza odpadnie z rywalizacji. Mamy nadzieję, że nóż na gardle podziała na x-kom AGO motywująco i pozwoli się przełamać.

  • 18:00 Poland Wisła All iN! Games Kraków vs. Denmark Copenhagen Flames – BO3, transmisja

Wisienką na torcie będzie starcie między Wisłą All iN! Games Kraków Copenhagen Flames w półfinale otwartych eliminacji do IEM Fall. Biała Gwiazda jako jedyna z polskich drużyn dotarła do drugiego dnia zmagań i rundy, której zwycięzca zdobędzie slota w zamkniętym etapie kwalifikacji. Warto podkreślić, że Duńczycy, z którymi zmierzy się Wisła wyeliminowali po drodze AGO. Dość mocno się męczyli, ale ostatecznie dopięli swego, a szkoda, bo gdyby mecz potoczył się inaczej doszłoby do derbów.