Tomasz „phr” Wójcik w końcu opublikował swoje podsumowanie minionego roku. Możemy z niego wywnioskować, że ex-Virtus.pro póki co zamierza się trzymać razem, nie licząc Michała „MICHU” Müllera, który zdecydował się na odejście.

Nie tak dawno na światło dzienne wyszła informacja dotycząca zakończenia współpracy VP z polskim składem CS:GO. Legendarna marka postanowiła przyjąć pod swoje skrzydła formację z Kazachstanu, która w barwach AVANGAR w poprzednim sezonie, m.in. dotarła do Wielkiego Finału StarLadder Majora oraz wygrała BLAST Pro Series Moscow.

Od dnia, w którym rosyjski klub esportowy pożegnał Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i spółkę, społeczność zaczęła spekulować na temat przyszłości podopiecznych Jakuba „kubena” Gurczyńskiego. Część ludzi uważała, że chłopaki powinni razem spróbować swoich sił bez presji związanej z pracodawcą, zaś inni twierdzili, że najlepiej będzie, jeżeli rozejdą się w różne strony.

Dziś już wiemy, co dalej z ex-VP. MICHU zakomunikował, że rozstaje się z tym gronem i otwiera się na oferty z całego świata, natomiast phr w oświadczeniu napisał, że pozostali członkowie drużyny zostają w niej i jak na razie szukają zastępcy Müllera. Arek „Vegi” Nawojski zapisali się do otwartych kwalifikacji IEM Katowice 2020 pod nazwą Virtus.Benched, więc od jutra będzie można obserwować ich poczynania, tylko jeszcze nie wiadomo, kto wypełni lukę po Michale.

Obecnie w ekipie ex-Virtus.pro znajdują się zatem następujące osoby:

  • Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Poland Tomek „phr” Wójcik
  • Poland Michał „snatchie” Rudzki
  • Poland Arek „Vegi” Nawojski
  • Poland Jakub „kuben” Gurczyński – trener