Jesteśmy po pierwszym dniu europejskiego Minora. Dziś oglądaliśmy rozgrywki w grupie A, z której najlepsza okazała się ekipa BIG i EnVyUs.

Europejski PGL Minor, to najważniejszy LAN dla formacji, które chcą walczyć na zamkniętych kwalifikacjach do Majora. Dziś rozpoczęliśmy to wydarzenie oraz poznaliśmy pierwsze ekipy, które trafiły do fazy pucharowej. Z grupy A najlepsze okazało się być BIG. Niemiecki zespół zakończył grupowe zmagania z bilansem 2/0. Drugie miejsce należało do EnVyUs, które mimo średniego początku, dało radę awansować do dalszego etapu Minora.

Jeśli chodzi o BIG, to rozpoczęli swój występ w Bukareszcie od spotkania z Kinguin. Poszło im w miarę łatwo, ponieważ Polacy nie mogli się zbytnio odnaleźć na mapie, a Johannes 'tabseN' Wodarz grał pierwsze skrzypce. Spotkanie na Trainie zakończyło się wynikiem 16:8. Kilka godzin później przyszła pora, aby Niemcy zmierzyły się z akademią fnatic, która akurat musiała grać pod banderą Ballistix. To starcie było naprawdę zacięte i od początku do końca trzymało nas w niepewności. Końcówka była mega wyrównana, ale na styk lepsi okazali się reprezentanci BIG – 16:14. Dwa mecze – dwa zwycięstwa, niemiecki zespół spisał się dziś na medal.

Drugą ekipą, która awansowała z grupy A było EnVyUs. Ich przygoda w pierwszym etapie Minora nie przebiegła tak kolorowo jak u BIG. Francuzi rozpoczęli od porażki z Ballistix. Akademia dała sobie radę i mimo, że w końcówce było gorąco, to jednak ScreaM i spółka nie popisali się większym doświadczeniem. Potem jednak przyszło im grać, o być albo nie być. Oznaczało to, że muszą włożyć wszystkie swoje siły w dane starcie, bo inaczej wracają do domu. Kinguin z Polski miało podobną sytuację i to właśnie oni byli ich enemy. Tutaj już mieliśmy format BO3. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy trzech map. Tylko jedna z nich – Overpass była w miarę zacięta. Pierwsza została zdominowana przez polską ekipą, w drugiej po ciężkiej walce lepsze było EnVy, a ostatnia to prawdziwa dominacja Francuzów. Dzięki temu, że pokonali „Pingwiny”, zmierzyli się jeszcze raz z Ballistix i tym razem udało się ich pokonać 2:0.

Gratulacje dla tych, którzy już czekają w fazie pucharowej, a już jutro od godziny 9:00 rozpoczyna się grupa B, podczas wydarzenia PGL Minor. Piątek zacznie spotkanie między PENTA Sports iGame.com. Przypominamy, że w PENCIE występuje nasz rodak – Paweł 'innocent' Mocek.