To był pokaz siły FaZe Clanu!  Zespół karrigana wygrywając czternaście rund z rzędu na decydującej mapie, pokonuje Ninjas In Pyjamas i zagra w półfinale PGL Major Antwerp!

FaZe Clan udowodniło, że nieprzypadkowo nosi na ten moment miano najlepszej drużyny świata.  Mimo że w starciu z Ninjas in Pyjamas długo nic nie układało się pomyśli ekipy karriigana, to ta i tak zdołała w fantastycznym stylu domknąć swoje ćwierćfinałowe spotkanie wynikiem 2 do 1. Wieczorem oczy podopiecznych RobbaNa skupione będą na pojedynku FURII z Teamem Spirit, albowiem to właśnie z któraś z tych formacji zawodnicy amerykańskiej zmierzą się w boju o wielki finał PGL Major Antwerp.

Spotkanie z Ninjas in Pyjamas nie rozpoczęło się dla FaZe zbyt dobrze. Na Nuke’u to gracze szwedzkiej organizacji zdecydowanie szybciej odnaleźli swój rytm i przez całą pierwszą połowę utrzymywali sporą przewagę nad swoimi przeciwnikami. Po zmianie stron sytuacja na serwerze odmieniła nam się jednak diametralnie. Nagle z przewagi ekipy es3taga 9 do 6 nie pozostało nic, a chwilę później gracze amerykańskiego klubu wyszli na prowadzenie. Mimo że NIP zdołało odpowiedzieć i wyrównać stan rywalizacji, to nie złamało to świetnie sobie radzącej w obronie drużyn RobbaNa, która następnie zdobyła sześć rund z rzędu, domykając grę rezultatem 16 do 10.

Druga mapa również rozpoczęła się dla Ninjas in Pyjamas dobrze. Początkowo Szwedzi przeprowadzali skuteczne ataki, której jednak wkrótce stały się zbyt czytelne dla FaZe Clan. Zespół karrigana finalnie zakończył pierwszą połowię wynikiem 8 do 7. Na dodatek po przerwie zdołał wygrać rundę pistoletową, co wskazywało na to, iż europejska formacja jest już jedną nogą w półfinale Majora. Tym razem jednak to szwedzka drużyna zdołała się w porę obudzić i dokonać comebacku, która zaprowadził ich na mapę numer trzy – Inferno.

Na  Inferno  ponownie oglądaliśmy scenariusz, który już doskonale znaliśmy. Początkowo wydawało się, że wszystko układa się tak, jak wymarzyli sobie graczy NIP. Ci w pewnym momencie pierwszej połowy prowadzili aż 8 do 2,  a rain  nie był w stanie zdobyć przez cały ten okres ani jednej eliminacji, będąc kompletnie stłamszony przez swoich przeciwników. Przy rezultacie 8:2 stało się jednak coś, co trudno racjonalnie wytłumaczyć. FaZe zapoczątkowało serię czternastu wygranych rund  z rzędu, deklasując swoich przeciwników pod absolutnie każdym aspektem.

European Union FaZe Clan 2:1 NIP SwedenWszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.