Po trzech mapach poznaliśmy zwycięzcę potyczki między Heroic a Vitality. Ostatecznie w starciu dwóch ekip z bilansem 2-2 silniejsi byli Duńczycy, którzy w efekcie awansowali do fazy pucharowej Majora.

  • Denmark Heroic 2:1 France Vitality

W niesamowitym stylu rozpoczęło tę serię Heroic. Na mapie wybranej przez przeciwnika, czyli Mirage'u totalnie przejęło inicjatywę będąc w defensywie. Zgarniali rundę za rundą, a Vitality nie potrafiło zareagować. Najlepiej potwierdza to rezultat, którym zakończyła się połowa numer jeden – 13:2. Po zmianie stron duńska paczka błyskawicznie dopięła swego zwyciężając 16:7.

Wydawało się zatem, że Overpass będzie idealnym miejscem dla Caspera „cadiaN” Møllera i spółki, aby zamknąć mecz 2:0 i cieszyć się z play-offów, lecz podopieczni Danny'ego „zonic” Sørensena nie dali się tak szybko pokonać. Włożyli całe swoje serce w pojedynek na drugiej lokacji i po bohaterskiej akcji na eco w wykonaniu Kévina „misutaaa” Rabiera, triumfowali nad rywalem 16:14.

Dwa starcia nie wyłoniły silniejszej drużyny, dlatego też formacje spotkały się na serwerze raz jeszcze. Decydujące zmagania odbyły się na Inferno, na którym przez większość odsłon karty rozdawało HeroicVitality obudziło się dopiero przegrywając 5:14 i choć powalczyło, to jednak było w zbyt trudnej sytuacji, żeby wrócić. Duńczycy koniec końców postawili kropkę nad „i” wygrywając 16:12.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.