Kwalifikacje do Majora PGL wchodzą w decydującą fazę! To dziś poznamy pierwsze zespoły, które zagrają w Krakowie oraz te, które pojadą do domu z niczym.

Proces odrzucania map:

  1. Kazakhstan Tengri odrzuca Cache
  2. European Union dignitas odrzuca Cobblestone
  3. Kazakhstan Tengri odrzuca Inferno
  4. European Union dignitas odrzuca Train
  5. Kazakhstan Tengri odrzuca Nuke
  6. European Union dignitas odrzuca Overpass
  7. Pozostaje Mirage
  • Mapa de_Mirage – European Union Dignitas 16:7 Kazakhstan Tengri

Dignitas zaczęło od wygranej pistoletówki, w której zdecydowali się na taktyczne przejęcie środka mapy i na wejście łącznikiem. Udało im się zdobyć kolejne dwa punkty dzięki przewagi ekwipunku. Pierwszy full należał do Kazachów, lecz to ich całkowicie pogrążyło. Oddali oponentom kolejną rundę, przez co ich ekonomia legła w gruzach. Musieli zagrać rundę eco, na samych pistoletach. To powiększyło przewagę Team Dignitas do 6:1. Tengri zdecydowało się na pauzę taktyczną, która przyniosła zamierzone skutki i zespół Ramz1ka zaczął wracać do meczu. Niedługo później z przewagi Dignitas nie pozostało zbyt wiele. Pierwsza połowa zakończyła się bardzo wyrównanym wynikiem 8:7.

Team Dignitas okazało się lepsze w drugiej pistoletówce. Dwie wygrane rundy pistoletowe są niemalże przepustką do zwycięstwa w meczu, lecz nie jest tego gwarancją. Tengri było bardzo blisko żeby zaskoczyć swoich oponentów podczas force'a, gdyż zostawili dwóch antyterrorystów z resztą punktów zdrowia. Podczas pierwszego fulla Tengri na szczególne wyróżnienie zapracował jkaem. Rzucił on w łączniku granat dymny, który gwarantował mu pilnowanie tej pozycji, tak że nie widzieli go przeciwnicy. Tym sposobem zdobył dwa bardzo ważne zabójstwa i nie pozwolił by atak na BS A był skuteczny. Ponownie Tengri oddało pięć punktów swoim oponentom i zdecydowało się na drugą pauzę taktyczną. Tym razem nie poprawiła ona sytuacji w meczu. Tengri do końca spotkania nie zdobyli już ani jednego punktu, przez co przegrali ten mecz wynikiem 16:7.

Jeżeli szukacie więcej informacji, to zajrzyjcie tutaj, a na transmisję zapraszamy oczywiście do Izaka!