Sensacja na początku drugiej rundy Fazy Legend! Vitality wciąż bez żadnego zwycięstwa, z kolei Team Spirit już jutro może awansować do Fazy Legend.

Heroic z przytupem rozpoczęło swój mecz w drugiej rundzie Fazy Legend. cadiaN, kapitan duńskiego składu, w pojedynkę wyeliminował cały przeciwny skład, który atakował dolny obszar bombowy. Okrzyk bojowy przywódcy zagrzał pozostałych graczy do walki, dzięki czemu udało im się ugrać aż dziesięć punktów po stronie antyterrorystów. W drugiej połowie Spirit od razu przeszło do odrabiania strat i w błyskawicznym tempie doprowadzili do remisu na 11:11. Niebywała forma Patsiego, który kilkukrotnie zdobywał przynajmniej trzy eliminacje, Heroic nie było w stanie naprawić swojej ofensywy, przez co przegrało wynikiem 16:12.

Równocześnie spotkali się rywale Outsiders oraz Vitality. Rosjanie w poprzedniej fazie wielokrotnie mieli problem ze słabym startem spotkania i często tracili mnóstwo punktów w początkowych rundach. Tym razem było dosłownie tak samo – Vitality wygrało 6 z 7 potyczek, aby potem całkowicie oddać się w ręce rywali. Ekipa Jame'a do końca meczu oddała zaledwie jedną rundę, wygrywając ostatecznie wynikiem 16-8.

  • Russian Federation Spirit 16:12 Denmark Heroic
  • Russian Federation Outsiders 16:8 France Vitality

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.