Możemy śmiało powiedzieć, że wyłoniony został czarny koń turnieju. Team Spirit bez żadnej porażki awansuje do play-offów PGL Major Antwerp 2022.

Team Spirit na naszych oczach pisze niesamowitą historię. Zespół ten jeszcze niedawno ledwo prześlizgnął się przez kwalifikacje do Majora, jak równy z równym walcząc w decydującym meczu z polskim Anonymo. W Fazie Pretendentów zaliczyli potknięcie w starciu z G2 Esports, ale już pokazali swój potencjał pokonując Imperial, Eternal Fire oraz… Astralis! Tym razem rosyjski skład nie miał sobie równych i z bezbłędnym bilansem zaklepuje sobie miejsce w fazie finałowej PGL Major Antwerp 2022.

Dziś w meczu o awans spotkali się z Copenhagen Flames. Duńczycy wprawdzie zdominowali pierwszą mapę, lecz później Spirit pokazało, że ma silną psychikę. Grając pod ogromną presją zdołali odbić się na Mirage'u, a następnie przypieczętować serię na Ancient.

Najlepiej z rosyjskiego składu poradził sobie Abdul „degster” Gasanov oraz Robert „Patsi” Isyanov, którzy wspólnie w całej serii ustrzelili 125 fragów. Jest to imponujący wynik, tym bardziej jak spojrzymy na wiek zawodników – ten pierwszy ma na karku dwie dekady, zaś drugi ledwo skończone osiemnaście lat.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.