Wczorajszy mecz Vitality z NAVI to najchętniej oglądany mecz w historii Counter-Strike’a. W jednym momencie spotkanie pomiędzy ekipą ZywOo a s1mple śledziło ponad 1,3 miliona ludzi.

Poprzedni rekord oglądalności należał do Virtus.pro i Astralis. Spotkanie finałowe ELEAGUE 2018 śledziło w szczytowym momencie aż 1 331 781 osób. Ten wynik pozostawał niepobity przez ponad trzy lata, aż do wczoraj.

Spotkanie pomiędzy NAVI a Vitality niewątpliwie elektryzowało fanów z całego świata. Każdy chciał obejrzeć pojedynek ZywOo versus s1mple, zwłaszcza gdy jeden z nich miał pożegnać się z turniejem. Mimo że przed ćwierćfinałem wiele osób skazywało Pszczółki na pożarcie, to te zaprezentowały się na tle Natus Vincere naprawdę dobrze, dostarczając nam mnóstwo emocji, dzięki którym padł nowy rekord oglądalności.

Mecz Vitality z NAVI w peaku obejrzało aż 1 371 918 osób. Na samej rosyjskiej transmisji na Twitchu to spotkanie śledziło w pewnym momencie ponad 500 tysięcy ludzi. Warto pamiętać, że był to dopiero ćwierćfinał, a dziś w półfinale Majora czekają nas derby regionu CIS pomiędzy Natus Vincere a Gambit. Bardzo prawdopodobne, że wczorajszy wynik nie będzie długo cieszył się mianem rekordu.

Agencja gamingowa Fantasyexpo przy współpracy z firmą FRENZY przygotuje polską transmisję z PGL Major Stockholm 2021. Jej partnerami zostali – Samsung Odyssey, KFC, BLIK, Logitech G, Pringles, Reebok oraz Grześki, którzy przygotowali szereg aktywności dla fanów i widzów. Dlatego zachęcamy do bacznego śledzenia polskiej transmisji!