FaZe Clan nie wystąpi podczas fazy pucharowej PGL Majora w Sztokholmie. Virtus.pro triumfowało nad wspomnianą ekipą po pełnej serii BO3 i awansowało do dalszego etapu zmagań!

Decydująca seria BO3 o awans do fazy pucharowej Majora między Virtus.proFaZe Clanem rozpoczęła się na Inferno. W pierwszej połowie to międzynarodowa formacja miała za zadanie bronić BS-ów i radziła sobie z tym naprawdę nieźle. W efekcie wypracowała rezultat 10:5, który był fajną zaliczką przed kolejną odsłoną starcia. Virtusi nie dali się jednak zdominować i szybko zamknąć rywalizacji. Wzięli się w garść i robili wszystko, aby dogonić rywala. Ostatecznie natomiast w najważniejszym momencie potyczki inicjatywę ponownie przejęło grono Finna „karrigan” Andersena, które zwyciężyło 16:13.

Po kilku minutach przerwy drużyny wróciły na serwer – tym razem na Ancienta. Przez 15 rund tak na dobrą sprawę niewiele się wyjaśniło, gdyż FaZe prowadziło zaledwie jednym punktem. Dopiero w drugiej części ekipa Olofa „olofmeister” Kajbjera odskoczyła przeciwnikowi osiągając wynik 13:8. Wydawało się, że nie wypuści już tej przewagi z rąk, lecz VP znowu pokazało, co potrafi zdziałać w trudnych chwilach. Reprezentanci rosyjskiej organizacji wyszli z kryzysu i dzięki solidnej grze w ofensywie wygrali 16:14.

Skoro na tablicy pojawił się remis 1:1 – potrzebna była trzecia mapa. Dywizje zameldowały się zatem na Overpassie i przystąpiły do rozgrywek. W zawody lepiej weszło Virtus.pro, które po przegranej pistoletówce odpowiedziało zgarniając 8 punktów z rzędu. Następnie do głosu doszedł FaZe Clan i udało mu się wyrównać sytuację – 7:8. W połowie numer dwa Virtusi szybko zdobyli parę rund. Kiedy jednak zespół Håvarda „rain” Nygaarda zakupił porządny ekwipunek, dołączył się do wyścigu o slota w play-offach. Na mecie natomiast pierwsi i tak zameldowali się gracze VP, którzy triumfowali nad enemy 16:11.

Agencja gamingowa Fantasyexpo przy współpracy z firmą FRENZY przygotuje polską transmisję z PGL Major Stockholm 2021. Jej partnerami zostali – Samsung Odyssey, KFC, BLIK, Logitech G, Pringles, Reebok oraz Grześki, którzy przygotowali szereg aktywności dla fanów i widzów. Dlatego zachęcamy do bacznego śledzenia polskiej transmisji!