SK Gaming lepsze w brazylijskiej potyczce! Główni faworyci do wygrania turnieju pokonali Immortals w meczu czwartej rundy PGL Majora i tym samym zapewnili sobie awans do playoffów z bilansem 3-1.

Proces odrzucania map:

  1. Brazil Immortals odrzuca Mirage
  2. Brazil Immortals odrzuca Train
  3. Brazil SK Gaming odrzuca Nuke
  4. Brazil SK Gaming odrzuca Inferno
  5. Brazil SK Gaming odrzuca Cache
  6. Brazil Immortals odrzuca Cobblestone
  7. Mapa spotkania: Overpass
  • de_Overpass – Brazil SK Gaming 16:9 Brazil Immortals

Runda pistoletowa poszła po myśli SK Gaming, które zaczęło tę mapę po stronie broniącej. Antyterroryści spokojnie poradzili sobie z rywalem również w starciach z lepszym uzbrojeniem. Pierwszy full zmienił przebieg spotkania, gdyż Immortals dzięki skutecznemu atakowi zdobyło swój pierwszy punkt. Zostali jednak błyskawicznie przełamani przez przeciwnika. Drużyna boltza nie podłamała się tym i odpowiedziała tak samo, niszcząc przy tym ekonomię oponenta. To pomogło terrorystom moment później doprowadzić do wyrównania. Kiedy SK Gaming dostało w swoje dłonie pełne wyposażenie, od razu byliśmy świadkami rewanżu. Antyterroryści przejęli inicjatywę, po drodze psując fundusze wroga. Mogli dzięki temu spokojnie powiększyć swoją przewagę. Brazylijski gigant zapewnił sobie zwycięstwo pierwszej połowy meczu, lecz na pewno nie chciał na tym poprzestać. Immortals było w stanie odpowiedzieć dopiero w czternastej rundzie, lecz nie ponowiło tego sukcesu w ostatniej potyczce tej części spotkania. Ostatecznie to SK wygrało ją wynikiem 10:5.

Zdobycie drugiej pistoletówki było dla Immortals koniecznością, jeśli chcieli się utrzymać niedaleko rywala. Udało się to wykonać, lecz terroryści chwilę później pokazali skutecznego force'a. Strona broniąca nie podłamała się popełnionym błędem i jej rewanż był równie szybki. Co więcej, wygrali również następne starcie, co pomogło utrzymać ekonomiczną przewagę nad przeciwnikiem. Lepsze uzbrojenie na niewiele się zdało, gdyż SK znów popisało się udanym atakiem na samych ulepszonych pistoletach. Faworyt spotkania miał dość ciągłej wymiany wygranych rund i rozpoczął zwycięską passę. Terroryści zapewnili sobie aż siedem punktów meczowych. Wykorzystali już drugą możliwą szansę i pokonali swoich rodaków wynikiem 16:9.