Sensacja! Astralis nie wystąpi w Fazie Legend na PGL Major Antwerp 2022. W decydującym meczu nie poradzili sobie z amerykańską formacją Team Liquid.

Na pierwszej mapie doczekaliśmy się niemałej niespodzianki. Na wybranej przez Liquid mapie Vertigo zobaczyliśmy szalenie wyrównaną walkę, rozpoczętą przez początkową dominację amerykańskiej formacji nad Duńczykami. Ekipa prowadzona przez gla1ve'a była bezradna aż do dziewiątej rundy – dopiero wtedy kapitan zarządził pauzę taktyczną, przekazał swoje uwagi graczom, dzięki czemu jeszcze przed zmianą stron zdołali zbliżyć się na wynik 7-8. W drugiej połowie historia niemal zatoczyła koło – Liquid wyszło na duże prowadzenie, po czym Astralis próbowało wykonać comeback. Na serwerze królował blameF, zdobywając masę eliminacji, ale zabrakło go w najważniejszym momencie – dwa przegrane clutche spowodowały, że Liquid wygrało wynikiem 16:14. Duńczyk pobił rekord fragów na jednej mapie zdobywając aż 40 eliminacji.

W pierwszej połowie drugiej mapy Astralis wyglądało lepiej. Atakując obszary bombowe na Ancient, co jest zdecydowanie cięższym zadaniem, Duńczycy zdobyli aż siedem punktów. Jednak nawet tak duża zaliczka nie pomogła drużynie gla1ve'a. Ponownie nie poradzili sobie w roli antyterrorystów, ustępując Liquid wynikiem 16:13.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.