Jeszcze przed miesiącem musieli drżeć o awans na sam turniej. Dziś napisali kolejny rozdział w historii Mistrzostw Świata w CS:GO. Team Spirit zagra w półfinale PGL Major Antwerp.

Ciężko napisać cokolwiek, co odzwierciedli skalę sukcesu Teamu Spirit. Jeszcze w zeszłym roku włodarze organizacji zdecydowali się przeprowadzić w swoich szeregach  gruntowe zmiany, dając szanse dwójce młody graczy z akademii – s1renowi i Patsiemu. Mimo to rosyjski zespół zdołał awansować na turniej RMR, a następnie do Fazy Pretendentów po szalonym meczu z Anonymo. Zwycięstwo z Polakami zapoczątkowało piękną historię, która nie zakończy się dziś, bowiem drużyna ze Wschodu sensacyjnie przebrnęła do półfinału PGL Major Antwerp.

To był jeden z najbardziej zwariowanych meczów na całym turnieju. Już na pierwszej mapie otrzymaliśmy pełny emocji spektakl. Obie drużyny praktycznie przez całe spotkanie wymieniały się prowadzeniem i długo nie można było stwierdzić, kto tak naprawdę jest bliższy awansu do półfinału Majora.  Ostatecznie , jako pierwsi szesnasty punkt zdołali jednak zdobyć Rosjanie po wygraniu pięciu rund z rzędu.

Na drugiej mapie presja już kompletnie zeszła z graczy Teamu Spirit. Chociaż na Vertigo również trudno było ją dostrzec tak na Anciencie Rosjanie byli po prostu fenomenalni i wykazywali się nieprawdopodobną pewnością siebie. Zespół degstera wyglądał wręcz kompletnie i oddał swoim przeciwnikom jedynie osiem rund, domykając mecz już w ciągu dwóch map.

Russian Federation Team Spirit 2:0 FURIA BrazilWszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.