Inauguracyjnym meczem drugiego dnia PGL Major Kraków 2017 jest pojedynek przegranych pomiędzy North oraz PENTA Sports. Duńczycy po ciężkim starcie powrócili do spotkania i wyrównali swój bilans.

• Mapa de_Mirage – European Union PENTA Sports 9:16 Denmark North

PENTA Sports zaczęła od wygrania pistoletówki po świetnym zagraniu zehNa. Następnie pokonali swoich przeciwników na rundach force oraz eco, gdzie nie ponieśli żadnych strat. Ten sam gracz zapewnił punkt dla swojej drużyny na pierwszym fullu Duńczyków, gdzie okazał się lepszy w sytuacji jeden na dwóch. To zapewniło im kolejną łatwą rundę oraz wynik 0:5. Dopiero wtedy North zdobyło pierwszy punkt, lecz dopiero po odbiciu bombsite'a. Wynik 1:6 swojemu zespołowi ponownie zapewnił zehN, który po raz kolejny wygrał sytuację jeden na dwóch. North zaczęło wracać do meczu od wyniku 1:7, po przerwie w spotkaniu. Pauza musiała wybić z rytmu strzelców PENTY. Kłopoty europejskiego zespołu mogły być spowodowane nie najlepszą dyspozycją innocenta, który w 13 rundzie miał wciąż wyłącznie dwa fragi. Z takim samym wynikiem zakończył pierwszą połowę, przez co North powróciło do tego meczu zdobywając łącznie 7 punktów.

Po zmianie stron pistoletówka wpadła na konto North. To pozwoliło im zniwelować przewagę swoich przeciwników oraz wyjść na prowadzenie 10:8. Zawodnicy PENTA Sports polegli również na swoim pierwszy fullu, przez co zaczęli mieć poważne kłopoty w tym spotkaniu. North w drugiej połowie zaczęło być zupełnie inną drużyną. Ich ataki były szaleńczo skuteczne, a dzięki nim pewnie kroczyli po zwycięstwo. W szeregach PENTY wciąż brakowało Pawła, który przez całe spotkanie zdobył wyłącznie sześć zabójstw. Na Majorze żadna z drużyn nie może sobie pozwolić na gorszą dyspozycję jednego z graczy. Być może właśnie przez to North tak łatwo odrobiło straty. Ostatecznie Duńczycy pokonali zespół naszego rodaka wynikiem 9:16.