Outsiders po ciężkim boju pokonuje forZe, gwarantując sobie tym samym miejsce w Fazie Legend. W międzyczasie z PGL Major Antwerp pożegnało się Complexity.

forZe może pluć sobie w brodę. Rosyjski zespół po pierwszym dniu rozgrywek w Belgii mógł pochwalić się bilansem 2-0, a tymczasem jutro będzie musiał po raz pierwszy zagrać z nożem na gardle. Jerry i spółka w ostatnich dniach dwukrotnie musieli przełknąć gorycz porażki.

Wczoraj forZe nie wykorzystało swojej szansy i finalnie uległo 1 do 2 Vitality. Czarny scenariusz po wygraniu pierwszej mapy dla rosyjskiej formacji ziścił się i dziś. Podopieczni Fierce’a wyszli na prowadzenie po potyczce na Duście 2, lecz już w dwóch kolejnych grach musieli uznać wyższość reprezentantów Outsiders.

Russian Federation Outsiders 2:1 forZe Russian Federation

Równolegle w jednym z dzisiejszych meczów eliminacyjnych mierzyli się zawodnicy Complexity oraz Liquid. Rumaki od samego początku gry w Antwerpii bardzo zawodzą, w związku z czym Grim i spółka mieli ogromną nadzieję sprawić kolejną niespodziankę na turnieju.

Niespodzianki jednak się nie doczekaliśmy. Team Liquid uniknęło kompromitacji i wciąż zachowuje szanse na awans do Fazy Legend. Po zwycięstwie z Complexity ekipa ELiGE’A może pochwalić się bilansem 2-2, co oznacza, że jutro zagra swój piąty mecz w Antwerpii. Pojedynek ten zadecyduje o tym, czy Amerykanie przebrną do kolejnej rundy, czy też będą mogli z powrotem powrócić za ocean.

United States Liquid 2:0 Complexity United StatesWszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.