Po ogromnych mękach Ninjas In Pyjamas zapewniło sobie awans do ćwierćfinału PGL Major Sztokholm. Nie mniej jednak Copenhagen Flames było bliskie sprawienia ogromnej niespodzianki.

Ninjas In Pyjamas z dev1cem na czele miało bić się o najwyższe cele na PGL Major Sztokholm. Wszystko zaczęło się dla NIP-u świetnie. Szwedzi wygrali swoje pierwsze dwa spotkania na turnieju i wiele wskazywało na to, że awans do play-offów będzie zwykłą formalnością. Następnie Nidże musiały jednak uznać wyższość Gambit oraz NAVI i sytuacja zespołu mocno się skomplikowała.

Dla Ninjas In Pyjamas dzisiejsze spotkanie przeciwko Copenhagen Flames było jak dotąd najważniejszym na PGL Major Sztokholm. Zwycięzca tego pojedynku miał zapewnić sobie awans do play-offów, natomiast przegrany mógł pożegnać się z rozgrywkami już na etapie Fazy Legend.

Oba zespoły były w kompletnie innej sytuacji przed dzisiejszym pojedynkiem. Cała presja była noszona na barkach graczy NIP-u. Gdyby Ci nie zagwarantowali sobie awansu do ćwierćfinału PGL Major i nie wystąpili przed własną publicznością, moglibyśmy mówić o sporej kompromitacji.

Już na pierwszej mapie Duńczycy pokazali Nindżą, że wcale nie zamierzają tanio sprzedać skóry. NIP po słabej grze po stronie atakującej niespodziewanie uległo Copenhagen Flames na Nuke’u. Ekipa dev1ce’a była więc jedną nogą poza turniejem. Druga gra także nie układała się pomyśli Szwedów. Ci w pewnym momencie przegrywali 1 do 7. Pierwszą połowę kończyli z wynikiem 5 do 10. W dodatku druga runda pistoletowa padła łupem formacji acoRa i wydawało się, że podopieczni THREATA mogą pomału pakować walizki, jednak dzięki szybkiej odpowiedzi w postaci wygranego eco Ninjas In Pyjamas wróciło do spotkania i doprowadziło do wyrównania.

Na decydującej mapie gra toczyła się już pod dyktando NIP-u. Szwedzi wiedzieli, że nie ma już miejsca na błędy, mimo to prawie wypuścili sobie zwycięstwo z rąk, pozwalając Duńczykom doprowadzić do dogrywki. W niej górą była jednak ekipa dev1ce, która tym samym zapewniła sobie awans do play-offów Majora.

Wynik spotkania:

Ninjas in Pyjamas 2:1 Copenhagen Flames

  • Nuke – 10:16
  • Inferno – 16:13
  • Ancient – 19:17

Agencja gamingowa Fantasyexpo przy współpracy z firmą FRENZY przygotuje polską transmisję z PGL Major Stockholm 2021. Jej partnerami zostali – Samsung Odyssey, KFC, BLIK, Logitech G, Pringles, Reebok oraz Grześki, którzy przygotowali szereg aktywności dla fanów i widzów. Dlatego zachęcamy do bacznego śledzenia polskiej transmisji!