NAVI ponownie okazuje się lepsze od formacji G2 Esports. Ukraińska formacja rozpoczyna swoją przygodę z Majorem w Antwerpii od zwycięstwa.

Mecz pomiędzy NAVI i G2 Esports był jednym z najbardziej wyczekiwanych pojedynków pierwszej Fazy Legend na PGL Major Antwrep 2022. Finaliści ubiegłego majora już w pierwszym spotkaniu w Belgii mogli przetestować swoje siły, choć oczywiście jedynie na jednej mapie. Całe starcie było szalenie wyrównane. W pierwszej połowie byliśmy świadkami niemalże walki punkt za punkt, która poskutkowała delikatną przewagą G2 Esports, które wgarnęło jedną rundę więcej.

Po zmianie stron NAVI lepiej weszło w drugą połowę, lecz tylko gdy Samuraje ustabilizowali ekonomię, przejęli inicjatywę prezentując szalenie skuteczną defensywę. Zupełnie jak w meczu na ENCE, G2 niemalże każdą rundę rozpoczynało od wygranej walki o entry-fraga. Właśnie dlatego reprezentanci ukraińskiej organizacji mieli spore problemy z ułożeniem planu na grę. Obudzili się w ostatnim momencie, głównie dzięki niesamowitej dyspozycji s1mple'a, który był w stanie wyratować ich z sytuacji gdzie tracili gracza. Ostatecznie domknęli mecz dopiero po dogrywce wynikiem 19:17.

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.