Drugi zespół ze Wschodu melduje się w fazie pucharowej PGL Major Antwerp. Po zwycięstwie z Ninjas In Pyjamas do Teamu Spirit dołączyło Natus Vincere.

Drużyny z regionu CIS zdominowały Fazę Legend. Przy kilkoma godzinami z awansu do ćwierćfinału Majora cieszyć mogli się zawodnicy Teamu Spirit, a teraz również Natus Vincere. s1mple i spółka, mimo że w ostatnim czasie nie imponowali formą, awansowali do fazy play-off Mistrzostw Świata  z bilansem 3-0.

Natus Vincere pokonało wynikiem 2 do 1 Ninjas In Pyjamas.  Spoglądając na wynik, moglibyśmy pomyśleć, że obrońcy tytułu musieli się sporo namęczyć, by pokonać Szwedów, co jednak nie jest do końca prawdą. W rzeczywistości ekipa s1mple nie musiała dziś ani przez chwilę gonić wyniku. Po potknięciu na Mirage’u zawodnicy ukraińskiej formacji w pełni zdominowali swoich przeciwników, ogrywając ich na decydującej mapie rezultatem 16 do 4.

  • Ukraine NAVI 2:1 Ninjas In Pyjamas Sweden

Dzisiejszego wieczoru dobiegł również koniec pięknego snu kopciuszka. Bad News Eagles po porażce 0 do 2 z Imperial kończy swój udział na Majorze z bilansem 0-3 w Fazie Legend. Brazylijski Last Dance wciąż ma natomiast szanse awansować do play-offów turnieju, wygrywając dwa kolejne pojedynki.

  • Bad News Eagles 0:2 Imperial Brazil

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.